מחאת הנכים, הערב בתל אביב
צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

מחאת הנכים חזרה לתל אביב: המשטרה חסמה את התנועה סמוך לצומת עזריאלי

עשרות נכים וקשישים מפגינים מול קריית הממשלה בתל אביב, בדרישה להעלות את קצבת הנכות לגובה שכר המינימום. המשטרה חסמה את רחוב גבעת התחמושת מהעלייה לנתיבי איילון עד לרחוב קפלן ואת דרך מנחם בגין צפונה
איתי שיקמן
31 באוקטובר 2019
18:42

כמה עשרות נכים וקשישים מפגינים הערב (חמישי) מול קריית הממשלה בתל אביב, בדרישה להעלות את קצבת הנכות לגובה שכר המינימום. המשטרה חסמה את רחוב גבעת התחמושת מהעלייה לנתיבי איילון עד לרחוב קפלן ואת דרך מנחם בגין צפונה. עמוסי תנועה כבדים מורגשים במקום.

חבר הכנסת אילן גילאון מהמחנה הדמוקרטי אמר בהפגנה כי החוק קבע שיש להציג מתווה. "לא ניתן לאיש לפגוע במה שהושג לאחר מאבק ארוך וממושך", אמר חבר הכנסת גילאון. הוא קרא לחבר הכנסת גפני לכנס את ועדת הכספים בנושא, ולזמן לדיון את שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו המכהן בתפקיד שר הרווחה. "הם חייבים לתת תשובות לציבור", הדגיש גילאון.


שלשום פרסם צוות ממשלתי קול קורא לעמותות, ארגוני אנשים עם מוגבלות ולציבור הרחב, להגיש הצעות לאופן חלוקת המשאבים בהתאם לצורכי האוכלוסיות השונות של אנשים עם מוגבלות. צוות בין-משרדי משותף למשרד האוצר, בנק ישראל, משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות, משרד הרווחה והמוסד לביטוח לאומי ייזמן בקרוב את נציגי ארגוני הנכים במטרה לשמוע את עמדתם לקראת גיבוש המלצות בנושא הגדלת קצבאות לאנשים עם מוגבלות לשרים.

בראשית החודש שעבר הופסקה תנועת הרכבות בין בית יהושע לשפיים שבשרון, בגלל הפגנת נכים במפגש בין המסילה לכביש בשפיים. כמה רכבות שהיו בדרכן למקום נאלצו לחזור על עקבותיהן. לאחר כחצי שעה חודשה התנועה. בנוסף חסמו מפגינים את כביש החוף סמוך ליקום כחלק ממחאת הנכים. התנועה במקום נעצרה לכיוון צפון ונפתחה כעבור כמה דקות.