עדי-קשת כהן
צילום: זוהר ראלט

בחירות העורכים - כאן 88 | 5.11.2019

עדכון אחרון - 5.11.2019
מערכת כאן
06 בנובמבר 2019
17:13

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אביב בכר - ארץ אהבתי 

אחרי ההצלחה הגדולה עם הדס קליינמן ("סירת מפרש", "בימים שעברו עלינו" ועוד), אביב בכר יוצא לדרך עצמאית. בימים אלו הוא עובד על אלבום סולו בהפקת רועי חרמון (ארמון, תומר ישעיהו ועוד). בהאזנה ראשונה לסינגל הבכורה "ארץ אהבתי" יש תחושה שהוא הלך עד הסוף עם הדרך עצמאית - לבד עם הגיטרה. אבל אז מפתיעה מקהלת ילדים בסוף ומגיעה נחמה. 

עדי-קשת כהן - (Sincere (Bless Me Now

לפני כמה שנים הזמרת והפסנתרנית עדי-קשת כהן והמתופף יואב ארבל (ג'ין בורדו, הקולקטיב ועוד), הוזמנו כל אחד וההרכב שלו להתארח בתוכנית שלנו. המפגש המקרי ביניהם הצית חיבור מוזיקלי ואנושי והשניים יצאו יחד למסע הופעות לא שגרתי - רק פסנתר ותופים. המסע התפתח לאלבום של עדי-קשת בהפקת יואב שיצא באביב 2020. זה נשמע קצת מוזר אבל כבר בשיר Sincere, סינגל הבכורה, שומעים שזה עובד. הגישה המופשטת יוצרת מתח ואווירת קברט שתפורה לטקסט ולקולה השבור של עדי-קשת. 

Elbow - White Noise White Heat

אלבו הוותיקים חזרו השנה עם אלבום חדש שכבר זוכה לשבחים. Giants of All Sizes הוא אלבומה השמיני של הלהקה הבריטית ונראה שהם זנחו את האופטימיות של האלבום האחרון לטובת חזרה לאווירה הקודרת והביקורתית של תחילת דרכה בתחילת המילניום. זה אולי הכי בולט בשיר White Noise White Heat שנכתב אחרי האסון במגדל המגורים גרנפל שבמערב לונדון. ב-14 ביוני 2017 פרצה שריפה במגדל ו-71 איש נספו. סולן הלהקה גיא גארווי כתב את השיר על הספקות שלו באשר לתפקידו של אמן במצבים כאלו. כיצד הוא אמור לתעד, אם בכלל?, את הטרגדיות שתוקפות את העולם. גארווי כתב עם הוצאת השיר כי הוא תמיד האמין בכוחה החיובי של מוזיקה אבל לפתע היה מלא בספקות. הוא הוסיף וכתב "מה הטעם בשירים מרוממי רוח לנוכח הזוועות האלו?". 

The Foals - The Runner

אחרי 4 שנות היעדרות The Foals חזרו השנה עם שני אלבומים או יותר נכון אלבום כפול שחולק לשני חלקים. Everything Not Saved Will Be Lost – Part 1 יצא בתחילת השנה ובאוקטובר הגיע Part 2 (קצת כמו רובים ושושנים בימי Use Your Illusion). השיר The Runner הוא קריאה למצוא מטרה ולהתמיד גם כשנראה שאין סיכוי והספק העצמי מתגבר.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

איתי כפיר – אין זמן יותר טוב מעכשיו 
דניאלה ספקטור – פנינים 
לולה מארש – Only For a Moment 
Bruce Springsteen – Western Stars 
Lana Del Rey – The Greatest 
Mando Diao - Long Long Way 
(Michael Kiwanuka - Piano Joint (This Kind Of Love
Nick Cave – Waiting For You

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים