מייקל בלומברג, ארכיון
צילום: אי-פי

דיווח בארצות הברית: בלומברג הגיש טפסים להתמודדות בבחירות לנשיאות

חברת החדשות בלומברג דיווחה כי ראש עיריית ניו יורק לשעבר הגיש את המסמכים הדרושים להתמודדות במירוץ הדמוקרטי לבית הלבן. מוקדם יותר תקף אותו טראמפ שאמר: "הוא לא הולך להצליח"
מערכת כאן חדשות
09 בנובמבר 2019
04:55

מייקל בלומברג הגיש את הטפסים הנדרשים להתמודדותו בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית לקראת הבחירות לנשיאות ארצות הברית. כך דיווחה הלילה (שבת) סוכנות הידיעות בלומברג. על פי הדיווח בלומברג הגיש את המסמכים אתמול במדינת אלבמה. גורמים מטעם המפלגה הדמוקרטית באלבמה אמרו כי בלומברג צפוי להתמודד בבחירות המקדימות של "יום שלישי הגדול" (Super Tuesday), שיתקיימו ב-3 במרץ ב-14 מדינות.

אמש התגרה נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בראש עיריית ניו יורק לשעבר, נוכח הדיווחים ביממה האחרונה על כוונתו להצטרף למירוץ הדמוקרטי לבית הלבן. "הוא לא הולך להצליח, אבל אני חושב שהוא הולך לפגוע בביידן", אמר טראמפ בתשובה לשאלות עיתונאים מחוץ לבית הלבן. "אין עוד מישהו שאני מוכן להתמודד מולו מאשר 'מייקל הקטן'", הוסיף טראמפ.

בלומברג בן ה-77, הוא המייסד והבעלים של חברת "בלומברג", סוכנות הידיעות והמידע הפיננסי השנייה בגודלה בעולם. משנת 2002 ועד 2013 כיהן בתפקיד ראש עיריית ניו-יורק. לאחרונה העריך המגזין הכלכלי "פורבס" כי הונו של בלומברג עומד על כ-52.4 מיליארד דולר.