יירוטים
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90, כפיר סיון

הפסקת אש? מטח רקטות שוגר לעוטף עזה ולנתיבות

הבוקר נכנסה לתוקפה הפסקת אש בין ישראל לג'יהאד האסלאמי. דובר צה"ל: זוהו חמישה שיגורים. לוחמי כיפת ברזל יירטו שניים מהם
משה שטיינמץ, איציק זוארץ וכרמלה מנשה
14 בנובמבר 2019
11:02

לאחר שהבוקר (שלישי) נכנסה לתוקפה הפסקת אש בין ישראל לג'יהאד האסלאמי, מטח רקטות נורה לעבר ישובי עוטף עזה ונתיבות. מדובר צה"ל נמסר: הופעלו התרעות במרחב העוטף, זוהו חמישה שיגורים. לוחמי כיפת ברזל יירטו שניים מהם. 

הצטרפו למשדר מיוחד בכאן 11

תמיר עידן, ראש מועצת שדות נגב, ביקר את החלטת פיקוד העורף לאשר חזרה ללימודים ביישובי הדרום: "ילדים מנתיבות חזרו ללימודים ומצאו עצמם ללא הגנה ועם טילים מעל הראש. פיקוד העורף צריך לחשוב טוב. זה חוסר אחריות להחזיר את הילדים לבית הספר לאחר מטח רקטות שעלה מ-0 ל-100". 


דובר צה"ל הדי זילברמן אישר הבוקר בשיחה עם הכתבים הצבאיים כי הפסקת אש נכנסה לתוקף. לדבריו של זילברמן, הפעולה "חגורה שחורה" השיגה את כל היעדים ביומיים. המהלך הצבאי נוהל בשני היבטים: 1. הבידול בין חמאס לג'יהאד האסלאמי. 2. עוצמת האש שצה"ל הפעיל על הגי'האד. עוד הוסיף דובר צה"ל כי 25 פעילי הג'יהאד חוסלו במהלך תקיפות צה"ל. 

בליל שלישי ישראל חיסלה את בכיר הג'יהאד בהאא אבו אל-עטא ברצועת עזה. מלשכת ראש הממשלה נמסר לאחר הפעולה כי "אל-עטעא היה אחראי לפיגועים רבים ולירי רקטות נגד ישראל בחודשים האחרונים והתכוון להוציא פיגועים מיידיים". בעקבות החיסול החל ירי רקטות לעבר ישובי הדרום וגוש דן. צה"ל תקף ידי טרור ברצועת עזה בתגובה לירי הנרחב.