תקיפה בעזה
צילום: אי-פי

גורם מדיני על תנאי הפסקת האש: "לא הבטחנו שנימנע מחיסולים"

לדברי הגורם, "אין שינוי במדיניות. ידה של ישראל תגיע למי שרוצה לפגוע בה". זאת לעומת הדיווחים לפיהם אחד מהתנאים כלל את הפסקת הסיכולים
עמיחי שטיין
15 בנובמבר 2019
14:32

גורם מדיני בכיר התייחס היום (שישי) להסכם הפסקת האש עם הג'יהאד האסלאמי והבהיר שישראל לא התחייבה להפסיק את החיסולים. הוא דחה את הדיווחים בנוגע לתנאי הפסקת האש ואמר: "בניגוד לדיווחים, אין שינוי במדיניות החיסולים. ידה של ישראל תגיע לכל מי שרוצה לפגוע בה".

אלוף במילואים יפתח רון טל, לשעבר מפקד זרוע היבשה, אמר היום בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום השישי" בכאן רשת ב כי "אסור להגיע להסדר כלשהו עם ארגון טרור. זה לא באמת פרטנר למשא ומתן. האידיאולוגיה של החמאס ושל הגי'האד האסלאמי היא שלא נהיה פה. הם נוצרו כדי לפגוע במדינת ישראל, לא כדי להגיע איתנו להסדרה".

האזינו לריאיון המלא עם האלוף במילואים יפתח רון טל

רון טל ציין: "אנחנו מתקרבים מהר לרגע שבו נקיים מערכה מאוד התקפית וחזקה, שתכליתה להרוס את כל תשתיות הטרור בעזה. זה יהיה יותר מוקדם ממה שאנחנו חושבים".

דובר צה"ל הודיע אתמול כי דובר צה"ל הדי זילברמן אמר מוקדם יותר כי הפעולה "חגורה שחורה" השיגה את כל יעדיה ביומיים. "המהלך הצבאי נוהל בשני היבטים: 1. הבידול בין חמאס לג'יהאד האסלאמי. 2. עוצמת האש שצה"ל הפעיל על הגי'האד" מסר.

מנגד, אמר דובר הג'יהאד האיסלאמי מוסעב אלבריים כי "הושג הסכם להפסקת האש בחסות מצרים החל מהשעה חמש וחצי לאחר שישראל נכנעה לתנאינו: הפסקת ההתנקשויות, שמירה על המפגינים בתהלוכות השיבה, והתחלת ביצוע צעדים להסרת המצור".

ביום שלישי האחרון, ישראל חיסלה את בהא'א אבו אל-עטע, בכיר הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה. בד בבד, התקבלו דיווחים בדמשק, על תקיפה של ביתו של אכרם עג'ורי, יד ימינו של מנהיג הג'יהאד זיאד נחאלה. לאחר מכן הג'יהאד החל בירי על יישובי הדרום ונשמעו אזעקות גם בגוש דן. במהלך היומיים האלה, נורו מאות רקטות לעבר ישראל. על פי צה"ל כ-60% נורו לשטח פתוח ו-90% יורטו על ידי כיפת ברזל. על פי דיווחים בעזה נהרגו 34 בני אדם ברצועה.