הצפות בוונציה, היום
צילום: אי-פי

מזג אוויר סוער באיטליה: שיטפונות בוונציה, שלגים בפירנצה

ראש עיריית ונציה לואיג'י ברוניארו הכריז על סגירת כיכר סן מרקו. אזהרות מפני מפולות שלגים בצפון המדינה
בן יניב
17 בנובמבר 2019
15:03

הרשויות במחוז אלטו-אדיג'ה שבצפון איטליה הזהירו היום (ראשון) מפני סכנה של מפולות שלגים לאחר לילה של שלג כבד שכיסה את אזור ההרים הדולומיטים. נוסף על כך, בפירנצה, שנמצאת במרכז המדינה, נהר הארנו החל לעלות על גדותיו, והעירייה פרסמה הודעת אזהרה הקוראת שלא להתקרב לגדותיו.


בעיר מטרה שבדרום המדינה, אתר מורשת עולמי, נרשמו נזקים כבדים בעקבות שיטפונות ורוחות חזקות. תושבים בדרום-איטליה הביעו ברשתות החברתיות את זעמם על תשומת הלב לה זוכה ונציה מצד התקשורת והממשלה בעוד הדרום לא זוכה להתייחסות.

ראש עיריית ונציה, לואיג'י ברוגנארו, הכריז על סגירת כיכר סן מרקו מטעמי בטיחות כחלק מהיערכות העירייה לעוד יום של גאות יוצאת דופן. גובה המים בחלקים רבים מהעיר כבר חצה את רף 160 הסנטימטרים. החלטת ראש העיר הגיע לאחר שהרשות המטאורולוגית של מחוז וונטו עדכנה הבוקר כי היא צופה ש-77% מוונציה יוצפו שוב בעקבות הגאות שהחלה כבר ביום חמישי שעבר.

השיטפון הגדול בוונציה בשבוע שעבר היה אחד הקשים ביותר מזה 50 שנה כשהמים הגיעו לגובה של 187 סנטימטרים, מעט מתחת לשיא של 194 סנטימטרים שנקבע בשנת 1966. חלקים גדולים מהעיר הוצפו, כמו גם חנויות, בתים ומלונות. על פי ההערכות, הנזקים מההצפות בעיר מאז יום חמישי מסתכמים בכמיליארד דולרים.