עמיר פרץ

עמיר פרץ: "אם נתניהו יצא לנבצרות, נקים ממשלה תוך שעות"

יו"ר העבודה התייחס לאישום נגד רה"מ ואמר שנאומו "חרג מכל הכללים" • השר אלקין מהליכוד ציין כי "נתניהו מרגיש שנעשה לו עוול גדול" • ח"כ סגלוביץ': "זה הזמן של האנשים ההגונים לצאת מהחורים"
הבוקר הזה
22 בנובמבר 2019
08:01

יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ התייחס הבוקר (שישי) להחלטה של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי אם נתניהו יודיע על נבצרות, אפשר להקים ממשלה בתוך מספר שעות. "הנאום של ראש הממשלה חרג מכל הכללים, כל אדם יוכל להגיד לחוקרים – 'אני לא מאמין לכם'", אמר פרץ בריאיון לשלום קיטל ומרדכי גילת בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

לכתב האישום המלא נגד נתניהו

"ראש הממשלה לא יוכל לנהל את המדינה כאשר כל מאמציו והאנרגיות שלו יהיו נתונות להליכים המשפטיים שהוא צריך לעמוד בהם. הוא יעשה כל שנדרש כדי לצאת זכאי, אך מדינה שלמה לא יכולה לשלם מחירים כל כך גדולים", הוסיף פרץ.


השר להגנת הסביבה זאב אלקין יצא להגנת ראש הממשלה וציין כי נתניהו מרגיש שנעשה לו עוול גדול. "מבחינה מוסרית, כל הדיון על נתניהו שיש עליו כתם מוסרי בגלל כתבי האישום הוא דיון לא נכון. מי שיכול להחליט שאדם אשם הוא בית המשפט".

ח"כ הכנסת יואב סגלוביץ', בעברו ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, התייחס לכתבי האישום של נתניהו ותקף את הנאום של ראש הממשלה: "ראינו את הבלמים וראינו מישהו שאין לו איזון. הנאום של רה"מ היה נאום של חוסר כשירות. זה הזמן של האנשים ההגונים לצאת מהחורים".


בכתב האישום שאותו החליט להגיש אתמול מנדלבליט, נגד נתניהו נמתחה ביקורת קשה על ההתנהלות של האיש שמנהיג את המדינה במשך העשור האחרון. בין היתר קבע מנדלבליט בהקשר של תיק 4000 (וואלה - בזק) כי ראש הממשלה ניהל מערכת של "תן וקח" עם שאול אלוביץ'. בהקשר לתיק 1000 (פרשת המתנות) נכתב: "נתניהו ביצע מעשי הפרת אמונים הפוגעים פגיעה מהותית באמון הציבור ובטוהר המידות".

בהצהרה שמסר לתקשורת אחרי ההחלטה אמר היועץ כי "יום שהיועץ מודיע על כתב אישום, הוא יום קשה ועצוב מבחינת הציבור בישראל ומבחינתי באופן אישי. קיבלתי את ההחלטה בלב כבד, אבל גם בלב שלם".

ראש הממשלה הגיב ותקף בחריפות את החלטת היועץ, ואת מערכת אכיפת החוק. "צריך להיות עיוור כדי לא לראות שמשהו לא טוב קורה במשטרה ובפרקליטות. זה ניסיון הפיכה שלטונית", אמר ראש הממשלה בנאום שנשא במעונו בירושלים. 

עוד אמר נתניהו: "שמתם לב שההחלטה מתפרסמת דווקא היום, במהירות שיא חסרת תקדים. עיתוי רגיש ביותר של המערכת הפוליטית מאז קום המדינה. ממש כשם שכתב החשדות פורסם כמה שבועות לפני יום הבוחר בבחירות הקודמות. העובדות האלה ממחישות כמה התהליך נגוע בשיקולים זרים. הוא נועד להפיל ראש ממשלה של הימין, נועד להפיל אותי".