גילה אלמגור בתום הדיון
-

גילה אלמגור בדיון על פירוק הבימה: "איפה הייתם עד עכשיו?"

השחקנית התפרצה בכאב בסוף הדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב ותקפה את הדירקטוריון: "הייתם צריכים לבוא לפני שנה. לא באים רק כדי להצטלם בפרימיירות"
שני נחשוני
24 בנובמבר 2019
14:27

השחקנית גילה אלמגור התפרצה בכאב היום (ראשון) בסוף הדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב על פירוק התיאטרון הלאומי הבימה. אלמגור תקפה את הדירקטוריון: "תיאטרון זה שחקנים ועובדי במה, בלעדינו אין כלום, איפה הייתם עד עכשיו?".

"אני שחקנית 63 שנים ואני לא זוכרת יום כזה, שאני צריכה להחזיק מלבישה שלא תתאבד כי אין לה כסף", סיפרה אלמגור והמשיכה לתקוף את הדירקטוריון: "הייתם צריכים לבוא לפני שנה. לא באים רק כדי להצטלם בפרימיירות בתור להקת חיזוק, צריך להציל את התיאטרון". 


אלמגור, כמו שחקנים רבים בתיאטרון, לא קיבלה את משכורתה החודש. בתחילת השבוע שעבר הכריזו עובדי התיאטרון על סכסוך עבודה, על רקע טענות להלנת שכר ופגיעה בתנאיהם הסוציאליים. שחקני ועובדי התיאטרון הודיעו כי אם לא יענו דרישותיהם בתוך 14 יום, התיאטרון יושבת. 


במסגרת הסכסוך פתחו השחקנים במחאה, ופנו בתום ההצגות השונות לקהל בבקשה לתמוך במאבקם על משכורותיהם, וקראו לשרת התרבות מירי רגב ולשר האוצר משה כחלון לפתור את המשבר בדחיפות. בטקסט שהקריאו נציגי השחקנים נאמר כי "למרות הבטחות חוזרות ונשנות של שרת התרבות ושר האוצר, לא הועברו לתיאטרון כספי הסיוע שהובטחו על ידם".