אילוסטרציה
צילום: Carina Chen, Pixabay

בעוד חודש: כ-450 ילדים אלרגיים ישארו ללא סייעות

הכסף שהבטיח שר הרווחה שלעבר לסייעות לילדים אלרגים במעונות היום נגמר. ההורים חוששים: "בלי סייעת הבן שלי לא יכול ללכת למעון"
לירן כוג'הינוף
25 בנובמבר 2019
08:05

בקרב בין משרד הרווחה למשרד האוצר, הילדים האלרגים הם אלה שהפסידו. אחרי הבטחת שר הרווחה לשעבר חיים כץ, הכסף לסייעות לילדים אלרגים במעונות היום נגמר. בעוד חודש לכ-450 ילדים מגיל שלושה חודשים עד שלוש לא יהיו סייעות. המשמעות: סכנת חיים ממש.


"הסייעת היא המלאך השומר של הבן שלי", הסבירה לכאן חדשות חן מלצר, אמא של בארי בן השנתיים שאלרגי לשומשום, בוטנים, אפונה ועדשים. בארי מתחנך במעון ויצו ברמת גן, אך כעת היא אינה יודעת מה לעשות. לדבריה, "בלי סייעת הבן שלי לא יכול ללכת למעון. בשנה שעברה בעזרת הסייעת גילנו שהבן שלי אלרגי גם לאפונה. היא שמה לב בכל פעם שיש מרק הוא מתחיל לפרוח. מדובר בסך הכל שעתיים בארוחת צוהריים, אבל בלי זה החיים שלי היו תחת סכנה ממשית. לא נראה לי שאני יכולה ללכת כך לעבודה.

בתחילת חודש ספטמבר נהלו ההורים מאבק. שלא כמו הילדים האלרגים שנמצאים בגנים ובבתי הספר, שם מצא משרד החינוך מימון לסייעות, להורים במעונות היום הבטיח השר דאז כץ פתרון זמני. "אתן צודקות", אמר אז לאמהות המוחות.