נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"המתקפה על הפרקליטות תביא לאובדן הסדר הציבורי"

ראשי סיעת עורכי הדין בשירות הציבור יצאו נגד המתקפה על הפרקליטות: "החברה הישראלית חייבת פרקליטות ומערכת אכיפת חוק, ההתקפות מערערות את הלגיטימיות שלהן"
אמוץ שפירא
25 בנובמבר 2019
09:28

ראשי סיעת עורכי דין בשירות ציבור בלשכת עורכי הדין יצאו היום (שני) במכתב נגד ההתקפות ואיומים לדבריהם, נגד פרקליטים המבצעים את תפקידם בשירות הציבורי: "התקפה על הפרקליטות תביא לאובדן הסדר הציבורי". ראשי הסיעה הוסיפו כי "החברה הישראלית חייבת פרקליטות ומערכת אכיפת חוק. מתקפה ודה לגיטימציה של מוסד זה יכולות להביא לאובדן הסדר הציבורי".

במכתב, עליו חתומה גם יו"ר ארגון פרקליטי המדינה, עורכת הדין אורית קרין, נאמר כי "ניתן למתוח ביקורת ולהציף דברים הטעונים תיקון. אך יש לעשות זאת בצורה עניינית ומכבדת תוך התייחסות קונקרטית לעובדות של אותו מקרה, ולא במתקפה כוללת המערערת את הלגיטימיות של הפרקליטות ושל הפרקליטים העובדים בה". 

הדברים מגיעים על רקע המתקפה של ראש הממשלה בנימין נתניהו על מערכת אכיפת החוק. נתניהו הגיב בערב חמישי להחלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש נגדו כתב אישום בתיקים 1000, 2000 ו-4000, ותקף בחריפות את החלטת היועץ, ואת מערכת אכיפת החוק. "צריך להיות עיוור כדי לא לראות שמשהו לא טוב קורה במשטרה ובפרקליטות. זה ניסיון הפיכה שלטונית", אמר ראש הממשלה. 

בתוך כך, השר זאב אלקין התייחס הבוקר בריאיון לכאן רשת ב להתנהלותה של מערכת אכיפת החוק: "המערכת כולה דורשת רפורמה משמעותית, אמרתי את זה הרבה לפני תיקי נתניהו. יש לי לא מעט ביקורת על התנהלותה".