ארכיון
צילום: מארק ישראל סלם/פול

הקרב בליכוד - כץ תקף את סער: "חצה קו אדום"

תגובות סוערות בעקבות קריאתו של גדעון סער לנתניהו להתפטר | מירי רגב: "תפסיק לירות בתוך הנגמ"ש" • כרמל שאמה: "רה,מ לא יכול לכהן עם אישום על שוחד" • מיקי זוהר: שליפת הסכינים מתאימה יותר למפלגות אחרות
מערכת כאן חדשות
26 בנובמבר 2019
10:55

הקרבות הפנימיים בליכוד מתלהטים: שר החוץ ישראל כץ הגיב לקריאתו של גדעון סער לראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר: ״השתלחויותיו האישיות בנתניהו, בתקופת מבחן אישית ופוליטית רגישה זו, תוך קריאה להתפטרותו - הן בעיני חציית קו אדום של חברות ושותפות פוליטית, ונראות כניסיון להכשיר את הקרקע לפילוג הליכוד". 

האזינו לריאיון עם גדעון סער בכאן רשת ב

כץ המשיך לתקוף את סער בהודעה לפעילי המפלגה: "יש להבדיל בין הזכות להתמודד (שלא חייבים לממשה), במידה ויכפו עלינו בחירות חדשות, לבין הניסיון להדיח ראש ממשלה, באמצעות הקדמת הפריימריז, או ניסיון לאסוף חתימות של חברי כנסת מהליכוד, כדי להקים ממשלה בראשות גנץ, בשותפות עם מרצ - כפי שעושים חלק מתומכיו של סער".

בהודעה מטעם דוברות הליכוד, בשם גורמים בסביבתו של נתניהו, הגיבו לדברי סער: "חבל שלא הקשיב אתמול לפעילי הליכוד שהבהירו לו: 'הליכוד זה משפחה ובמשפחה לא בוגדים'".

מירי רגב הגיבה בחשבון הטוויטר שלה למתקפה של סער נגדה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב: "תפסיק לירות בתוך הנגמ״ש. שאני אספר מי מתחנף אליי כבר שנתיים?".

לקריאתו של סער לנתניהו להתפטר הצטרף גם ראש עיריית רמת גן וחבר הליכוד כרמל שאמה הכהן: "בניגוד לכל מי שחושש לומר או לאבד כמה קולות אמרתי כבר לפני שנה - אין לעם ישראל כעת מנהיג במעמד ובמשקל של נתניהו אבל ראש ממשלה לא יכול לכהן עם כתב אישום על שוחד, וטוב אם יעשה ויתפטר רגע לפני ההגשה לבית המשפט".

האזינו לריאיון עם שאמה הכהן בכאן רשת ב

עוד יצא שאמה הכהן נגד ההשתלחות במערכת אכיפת החוק: "בהקשר הדברים וכאיש ליכוד מילדות כאב לי הלב לצפות יחד עם משפחתי בשרים בישראל שולחים בשידור חי את פרקליטת המחוז לכלא, משווים את הפרקליטות לארגון פשיעה ועולבים ביועמ"ש ומכנים אותו 'השוטר אזולאי'".

על המאבקים הפנימיים בתוך התנועה צייץ חבר הכנסת מיקי זוהר בחשבון הטוויטר שלו: "בימים האחרונים ראיתי יותר מדי מאבקים פנימיים בתנועה שלנו, שליפת הסכינים מתאימה יותר למפלגות אחרות. כל התמודדות שתהיה בליכוד בהתאם להחלטת המרכז תהיה דמוקרטית ויש לכבדה ולעשותה באופן מכבד".

על רקע המתיחות הודיע נתניהו כי נפגש הבוקר עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. ״אנחנו קוראים לאחדות בליכוד", אמרו בתום הפגישה. "יש צורך להוריד את הלהבות, להימנע מפיצולים ומריבות פנימיות ולהתייצב מאוחדים אל מול האתגרים העומדים בפני התנועה והמדינה״.