גבע אלון

בחירות העורכים - כאן 88 | 3.12.2019

עדכון אחרון - 3.12.2019
מערכת כאן
04 בדצמבר 2019
15:24

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

השירים החדשים בבחירות העורכים

אהוד בנאי – אבא תן לי יד

כבר שנה שאהוד בנאי מטפטף לנו שירים בתפזורת. אחרי "ז'אן ז'ק מון אמי" ו-"זקוק למחילה" מגיע הסינגל "אבא תן לי יד" ואיתו הבשורה על אלבום חדש שמתבשל. מסתבר שבשנה שעברה בנאי פנה למפיק והבסיסט גיל סמטנה, שותפו ליצירה מזה שנים, בהצעה מפתה; בוא נכנס לאולפן עם הלהקה הקבועה ופשוט נזרום עם הזרם, ננגן, נחפש ובעיקר נהנה מהיצירה. התוצאה היא כמובן אלבום חדש שיצא בחורף הקרוב. על השיר "אבא תן לי יד" בנאי כתב בעמוד הפייסבוק שלו:

"זהו שיר שעובר מסבא לאבא, מאבא לבת. לרגעים אנחנו האבא ולרגעים אנחנו הבן או הבת, התפקידים מתחלפים בתנועה מתמדת ואנחנו מכילים אותם ונעים ביניהם בקצב סוחף ומבקשים - 'אבא תן לי יד' ". 

גבע אלון - Free 

בין חגיגות העשור לאלבומו Get Closer מוציא גבע אלון סינגל חדש ומתפנה ליצירת אלבום חדש ומי יודע אולי עוד עשור הוא יחגוג גם לו. Free, השיר הראשון מתוכו, הוא הפתעה לכל מי שעוקב אחרי אלון. בעוד שהסאונד שלו מזוהה תמיד עם המוזיקה של שנות ה-60-70, בשיר החדש אפשר לשמוע לראשונה ביט אלקטרוני. זה תוצר של העבודה המשותפת על ההפקה עם המוזיקאי דורון פלסקוב (דן תורן, דודי לוי ועוד) שעליו אמר אלון: ״הוא הביא אותי למקומות חדשים והוציא ממני דברים שלא הכרתי בעצמי. הצלחתי לשחרר איזה ילד בתוכי שהיה כלוא במשך הרבה זמן. והוא היה רעב, סקרן וחסר פחד. עברנו ואנחנו עדיין עוברים מסע מרתק יחד ועכשיו אני יכול לחלוק איתכם את תחילתו".

Jake Bugg – Kiss Like the Sun

הוא היה רק בן 18 כשהוא נכנס לתעשיית המוזיקה ובן 20 בלבד כשכבש את העולם עם הלהיט הנוגע Broken. עכשיו הוא בן 25 עם אלבום חמישי בדרך ובא לו לעשות קצת רעש ולקחת הכל בקלות וזה בא לידי ביטוי בסינגל הבכורה Kiss Like the Sun. את האלבום החדש שלו הוא מפיק יחד עם המוזיקאי אנדרו וואט המגוון שעבד בעבר עם לנה דל ריי, אוויצ'י ובימים אלו משתף פעולה גם עם אוזי אוסבורן. 

The Highwomen feat. Yola & Sheryl Crow - Highwomen

כבר דיברנו אתכם השנה על סופרגרופ הקאנטרי The Highwomen של ברנדי קרלייל, מרן מוריס, נטלי האמבי ואמנדה שירס, אחרי שכולנו התאהבנו בשיר Crowded Table. כזכור שם הלהקה הוא מחווה לסופרגרופ The Highwaymen של ג'וני קאש, וילי נלסון, ויילונג ג'נינגס וכריס כריסטופרסון. אחד הלהיטים של אותו הרכב אגדי היה השיר The Highwaymen שעסק במיתולוגיה הגברית הדרומית והמיושנת. אז הבנות ביחד עם יולה ושריל קראו החליטו לעדכן את השיר ולהחליף את המילים. דרך אירועים היסטוריים כמו החזית הסנדיניסטית, צייד המכשפות, המאבק האפרו אמריקאי ועוד הן זועקות את מחאת הנשים ומצדיעות לנשות העולם. 

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים