בית אבות בירושלים
צילום: אנה קפלן, פלאש 90

איגוד בתי האבות: צריכים בדחיפות 6,000 עובדים

באיגוד קוראים לממשלה ליזום בהקדם תוכנית חירום לאומית לטיפול במשבר בענף הסיעוד. לדבריהם, כתוצאה מהמחסור עובדים מועסקים במשמרות כפולות בניגוד לחוק, ומהגרי עבודה מועסקים כמטפלים לאחר עבודתם במסעדות
דקלה אהרן-שפרן
05 בדצמבר 2019
10:12

באיגוד בתי האבות קוראים לממשלה ליזום בהקדם תוכנית חירום לאומית לטיפול בזיקנה ובפרט במשבר בענף הסיעוד. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. חבר הנהלת האיגוד, שמעון אלנברג, אמר לכאן חדשות כי "ענף האשפוז הסיעודי משווע לכוח אדם ונדרשים באופן דחוף 6,000 עובדים שיעסקו בתחום ויטפלו בקשישים במוסדות".

עוד אמר אלנברג שכתוצאה מהמחסור עובדים מועסקים במשמרות כפולות בניגוד לחוק, וישנם מהגרי עבודה שמועסקים כמטפלים לאחר עבודתם במסעדות. באיגוד קראו לקדם פתרון ולאשר העסקת עובדים זרים בתחום.

חברת הכנסת מירב כהן (כחול לבן) אמרה אתמול בדיון במליאת הכנסת כי בשנת 2018 היו 170 אלף מטופלים סיעודיים בישראל וכי הצפי הוא שתוך 15 שנים יהיו בארץ 350 אלף מטופלים. היא אמרה כי הממשלה חייבת לפעול בדחיפות כדי לנסות למשוך ישראלים לעבוד בתחום או כדי לאשר הבאת עובדים זרים. כהן הוסיפה כי כפי שאישרו הבאת עובדים זרים לעבודה בתחומים כמו חקלאות יש לאשר זאת גם עבור טיפול בקשישים.

שר התיירות יריב לוין השיב לכהן מטעם הממשלה: הבעיה אמיתית והנושא עומד לפתחה של הממשלה הבאה. לוין הוסיף כי נדרשת רפורמה גדולה כדי להרחיב את מתן ההיתרים לייבוא עובדים זרים לצד מערך אכיפה נחוש כדי להוציא מישראל עובדים לא חוקיים.