חוות בקר באוסטרליה, בה תועדה התעללות בתחקיר כאן חד

בעקבות תחקיר הבקר האוסטרלי: ממשלת ישראל דורשת הבהרות מממשלת אוסטרליה

במכתב ממשרד החקלאות הישראלי למשרד באוסטרליה, דרשה ישראל לברר אילו פעולות ננקטו בנוגע להתעללות בראשי בקר לפני שהם נשלחים לארץ: "יש לנו חששות לגבי היכולת לספק את רווחת בעלי החיים"
יפעת גליק
09 בדצמבר 2019
15:54

ממשלת ישראל דורשת הבהרות מאוסטרליה בעקבות תחקיר הבקר האוסטרלי של כאן חדשות, על ההתעללות בראשי בקר לפני שהם נשלחים לשחיטה בישראל. במכתב שנשלח ממנהל יחידת יבוא-יצוא שירותים וטרינריים במשרד החקלאות למשרד החקלאות בקנברה, והגיע היום (שני) לידי כאן חדשות, נאמר כי המעשים שנחשפו מעוררים ספק בעניין יכולתן של הרשויות באוסטרליה להבטיח את רווחת בעלי החיים. 

במכתב נדרשו הרשויות באוסטרליה להבהיר אילו פעולות כבר נקטו בעניין, וכיצד יפעלו למנוע מעשים דומים בעתיד. "יש לנו חששות לגבי היכולת לספק את רווחת בעלי החיים", נכתב.

הרשויות באוסטרליה המערבית הודיעו כבר בשבוע שעבר כי נפתחה חקירה בנוגע לנעשה בחוות בקר במדינה בעקבות התחקיר. שרת החקלאות של אוסטרליה המערבית, אלנה מקטירנן, אמרה כי המתואר בתחקיר "מאכזב עמוקות, ויעלה בצדק שאלות בציבור כיצד מותר ליצרנים לפעול בצורה כזו".

מקטירנן ציינה כי תפעל לחקיקת בזק שתאסור על גדיעת קרניים בלי משככי כאבים. מרווין קי, יו"ר חברת הבשר Yeeda, שאישרה כי לפחות אחת מהחוות שתועדו שייכות לה, גינה בתוקף את ה"מעשים האכזריים", אך הוסיף כי לא היו מודעים להם. לדבריו, בחברה ימנו חוקרים מטעמם לבדיקת הדברים.