אילוסטרציה
צילום: רויטרס

סקר כאן חדשות: 65% בטוחים כי יצאו שוב להצביע

הנכונות להצביע במערכת בחירות שלישית נחלשה בקרב 39% משתתפי הסקר. 34% השיבו כי הדבר דווקא מחזק את נכונותם להצביע
מערכת כאן חדשות
16 בדצמבר 2019
07:17

סקר כאן חדשות שמתפרסם הבוקר (שני) מצביע על כוונות הצבעה טובות יותר מאלו שנמדדו בסקר כאן חדשות בשבוע שעבר. 65% מקרב המשתתפים בסקר השיבו כי הם בטוחים שיצביעו בבחירות לכנסת בחודש מארס הקרוב, 21% השיבו כי הם חושבים שיצביעו, 3% חושבים שלא יצביעו ואילו 2% בטוחים שלא יצביעו.

בנוסף, העובדה כי מדובר במערכת בחירות שלישית בתוך שנה מחלישה את הנכונות להצביע בקרב 39% מהמשתתפים בסקר. לעומתם, 34% השיבו כי העובדה שמדובר במערכת בחירות שלישית בשנה מחזקת את הנכונות להצביע, ואילו 24% מהמשתתפים השיבו כי עובדה זו לא משפיעה על נכונותם להצביע.

סקר כאן חדשות שפורסם אמש בחדשות הערב בכאן 11 גילה שהליכוד בראשות בנימין נתניהו נחלש משמעותית לעומת סקר כאן חדשות הקודם. הסקר, שערך מכון קנטר, העניק לכחול לבן בראשות בני גנץ 35 מנדטים ולליכוד בראשות בנימין נתניהו 31 מנדטים. במפת הגושים המסתמנת במצב זה, גוש הימין-חרדים נחלש ועומד על 53 מנדטים. לעומתו גוש המרכז-שמאל-ערבים מתחזק ומגיע ל-59 מנדטים.

במקרה שבו בו גדעון סער עומד בראשות הליכוד, המפלגה יורדת ל-27 מנדטים. כחול לבן יורדת ל-34 מנדטים. ישראל ביתנו ירדת ל-7 מנדטים. איחוד מפלגות הימין, שלא עוברת את אחוז החסימה במצב בו נתניהו בראשות הליכוד, עוברת כשסער עומד בראשות הליכוד ומקבלת 4 מנדטים. מצב בו גדעון סער עומד בראשות הליכוד אמנם מחליש את המפלגה, אך מחזק את גוש הימין-חרדים ל-56 מנדטים. מנגד, גוש המרכז-שמאל-ערבים יורד ל-57 מנדטים.