נוה, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אפי נוה: המשטרה האזינה לשיחות עם עורכי דיני

סנגוריו של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר שצפוי להיות מואשם בעבירת שוחד כפוף לשימוע בפרשת "מין תמורת מינוי" טוענים כי המשטרה ביצעה האזנת סתם והפרה חיסיון עו"ד-לקוח. בכוונת הסנגורים להגיש תלונה במח"ש. בפרקליטות מכחישים
אמוץ שפירא
16 בדצמבר 2019
21:02

פרשת מין תמורת מינוי: עורכי דינו של יושב ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה טוענים כי המשטרה הקליטה אותו בשיחה עם אחד מבאי כוחו, ובכך ביצעה האזנת סתר והפרת חיסיון עורך דין לקוח. בפרקליטות מכחישים את המקרה. 

במכתב לפרקליטות ששיגרו עורכי הדין נכתב בין השאר: "קראנו פעם אחר פעם את המזכר כדי להיווכח האם עינינו רואות את שנכתב בו. מדובר בהקלטת סתר, ולא סתם, אלא של שיחה חסויה בין עורך דין ללקוח – ראש לשכת עורכי הדין דאז. הדבר נעשה תוך תחבולה אסורה, עת אותם קצינים גרמו למרשנו להאמין כי מדובר בשיחה פרטית עם עורך דינו".

"מסתבר שלא די בכך שמכשירי הטלפון של עורך הדין נוה נפרצו תוך ביצוע עבירות פליליות, אלא גם החקירה עצמה לקתה עד מאוד ונסמכה על ביצוע עבירות חמורות לא פחות", נכתב עוד.

במזכר שהגיע לידי עורכי הדין במסגרת העברת חומרי החקירה נכתב כך: "היום סביב השעה 12:50 רפ"ק אודליה שטרנברג יחד עם החשוד אפי נוה, ירדו לחניית להב קומה מינוס 1 כדי, לבקשת אפי, לשוחח עם עורך דינו, בפרטיות וביחידות. עת דיבר אפי עם עורך דינו, ביקשה ממני רפ"ק אודליה שטרנברג להפעיל מכשיר הקלטה שהיה עמי. הפעלתי בצד את המכשיר מסוג Sony שחור בשעה 13:00. בשעה 13:20 סיימתי את ההקלטה בצד, כשהייתי לבדי".

סנגוריו של נוה מבקשים מהפרקליטות להעביר להם עד מחר אחר הצהריים את פרטי שני הקצינים שהיו שותפים להקלטה כדי להגיש נגדם תלונה במח"ש, את הגורם בפרקליטות שאישר זאת ואת ההקלטה עצמה.

בפרקליטות הכחישו בפני באי כוחו של נוה כי השיחה עם בא כוחו היא שהוקלטה, אלא טענו כי מה שהוקלט הוא השיחה שלו עם שני הקצינים.

בתחילת החודש הודיעה הפרקליטות כי נוה יואשם בכפוף לשימוע בפרשה שנודעה בשם "מין תמורת מינוי". נוה יואשם בעבירות של שוחד והשמדת ראיה. על פי האישום נגדו, נוה פעל בתוקף תפקידו כיו"ר לשכת עורכי הדין לקידום נשים שעמן ניהל מערכות יחסים, תוך שהוא מצוי בניגוד עניינים. בסיום החקירה נמצאה תשתית ראייתית לכך שנוה פעל במסגרת תפקידו בהזדמנויות שונות בעניינה של עו"ד אסתר כרייף, כדי לקדם את מועמדותה לשיפוט.