תקיפה ברצועת עזה, ארכיון
צילום: אי-פי

בתגובה לירי הרקטה לאשקלון: צה"ל תקף ברצועת עזה

מדובר צה"ל נמסר כי הותקפו כמה מטרות, בהן מתחמים צבאיים של ארגון הטרור. מוקדם יותר שוגרה רקטה לשטח ישראל. אזעקות נשמעו בעוטף עזה ואשקלון, במקביל לנאום של רה"מ נתניהו בכנס בחירות בעיר
עומרי חיים ואיציק זוארץ
25 בדצמבר 2019
23:17
עודכן ב 06:47

צה"ל תקף הלילה (רביעי) כמה יעדים של חמאס ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטה מוקדם יותר לעבר אשקלון. מדובר צה"ל נמסר שבין השאר הותקפו מתחמים צבאיים של ארגון הטרור. הפלסטינים דיווחו על מטרה שהותקפה במערב חאן יונס, מוצב של חמאס באזור בית לאהיה שבצפון הרצועה ותקיפה נוספת צפונית מערבית לעיר עזה. 


מוקדם יותר הערב שוגרה רקטה מרצועת עזה לשטח ישראל. היא יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל באזור חוף אשקלון. אזעקות נשמעו במרחב עוטף עזה ובאשקלון, במקביל לנאום של ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס בחירות בעיר.


נתניהו הורד מהבמה בעקבות האזעקות, ופונה למרחב מוגן. עם שובו על דוכן הנואמים אמר ראש הממשלה כי "ההוא שירה בפעם הקודמת כבר לא איתנו, מי שירה עכשיו - שיתחיל לארוז״.

בשבוע שעבר הופעלה התרעת צבע אדום בשדרות. בצה"ל מסרו כי "זוהה שיגור אחד משטח הרצועה לשטח ישראל, שיורט על ידי לוחמי ההגנה האווירית". לא נמסר על נפגעים או על נזק. בתגובה, מטוסי קרב של צה"ל תקפו אתר לייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה.

מוקדם יותר החודש נשמעה התרעת צבע אדום בעוטף עזה ובשדרות. מצה"ל נמסר כי זוהו שלושה שיגורים, וכי מערכת כיפת ברזל יירטה את שלושת הרקטות. בתגובה לירי, תקפו מטוסי ומסוקי קרב של צה"ל כמה יעדים של חמאס בצפון רצועת עזה ובאזור העיר עזה.