אורלי ועמוס סער
צילום: באדיבות המשפחה

אלמנתו של הקב"ט שנרצח: "השכן איים על עמוס בלי סיבה"

אורלי סער, על השכן שנעצר: "הוא הגיע אלינו אחרי שלא ראינו אותו הרבה זמן ואיים על החיים של עמוס, מאז שאנחנו מכירים אותו הוא כזה"
ורד פלמן
26 בדצמבר 2019
10:12

אורלי סער, אלמנתו של קב"ט מחוז ירושלים במשמר בתי המשפט שנרצח אתמול (רביעי) בפתח ביתם, אמרה היום כי שכנם, שנעצר בחשד לביצוע הרצח, איים על עמוס לפני שלושה ימים. "הוא הגיע אלינו אחרי שלא ראינו אותו הרבה זמן ואיים על החיים של עמוס בלי סיבה, אמר שהוא ירצח אותו", סיפרה אורלי, והוסיפה" "מאז שאנחנו מכירים אותו הוא כזה". מעצרו של החשוד ברצח הוארך ב-11 ימים, ושל החשוד בסיוע לרצח - בחמישה ימים. החשדות נגד החשוד המרכזי: רצח לאחר תכנון, חבלה חמורה ושיבוש מהלכי משפט.

אלמנתו של סער ציינה כי לא מדובר בפעם הראשונה בה איים עליהם השכן: "זה התחיל לפני שנה. הכלבה שלנו הפריעה לשכן כי היא יללה, אז העברנו אותה לבן שלנו ומעולם לא היה לנו סכסוך שכנים". היא הוסיפה כי השכן פרסם פוסט בפייסבוק שבו איים שישרוף את ביתם. הם הגישו תלונה במשטרה, והתלונה נסגרה. 

סער נרצח אתמול בפתח ביתו בשכונת הר חומה בירושלים. המשטרה עצרה שני חשודים, אחד מהם הוא שכנו של סער, בשנות ה-30 לחייו. השניים יובאו היום לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרם. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה, אך בשלב זה לא ידוע על קשר בין הרצח לבין תפקידו של סער כקב"ט.