בחירת הצופים של 2019

עובד מכס, דיאטות והורות: אלה הכתבות שאתם בחרתם

רגע לפני ששנת 2019 מסתיימת, זה הזמן להיזכר בכל הכתבות שראיתם, אהבתם ושיתפתם בערוצי היוטיוב והפייסבוק של כאן חדשות
מערכת כאן חדשות
27 בדצמבר 2019
19:31

רגע לפני ששנת 2019 מסתיימת, זה הזמן להיזכר בכל הכתבות שראיתם, אהבתם ושיתפתם בערוצי היוטיוב והפייסבוק של כאן חדשות. קבלו את הסרטונים הנצפים של כאן חדשות בשנה החולפת. בחירת הצופים: 

1. סיגריות בלאפה וגורי כלבים בשקיות: בודק המכס שרואה כמעט הכל בנתב"ג | זום אין

אמיר אזרן עובד בצוואר הבקבוק הכי עמוס במדינת ישראל, וראה כבר המון ניסיונות הזויים להבריח סחורות לארץ. עם השנים הוא פיתח את היכולת לבחור במינימום זמן את האדם הנכון שאותו לוקחים הצידה לבדיקה. הוא גם יודע שהוא נמצא רגע לפני שנוסעים עייפים פוגשים את המשפחה שלהם, ומבקש - רק עוד טיפונת סבלנות.

2. "הארוחה הכי טובה - שום ארוחה": הלהיט החדש של עולם הדיאטות | חדשות השבת

אם לא שמעתם עליה עדיין, אתם כנראה לא בין 20% הישראלים שנמצאים כרגע במשטר הרזיה. מדובר ב"צום לסירוגין" – דיאטה חוצה גילאים ומגזרים - כאשר בכל יום אוכלים מספר שעות מוגבל, וברוב שעות היום – צמים. זה מתחיל ב-16 שעות צום ביום, המחמירים מגיעים גם ל-22.

3. "תהיה ילד טוב, תסיים את הג'וינט": הניידת טיפול מומלץ של אילן | גדולים מהחיים

אילן היה אנטי קנאביס, עד שגילה איך זה מחזיר את החיוך לאביו שחלה. עכשיו הוא מסיע מטופלים לקבל ייעוץ במרפאה שהקים, וכשהוא רואה מול העיניים מה הצמח עושה להם - הוא מקווה שיום אחד כבר לא יצטרכו להגיע עד אליו בשביל קנאביס.

4. "שמי גרטה, אני בת 16 ובאתי להפחיד אתכם": הילדים שישנו את העולם | רואים עולם

גרטה טונברג השוודית הפכה לאחת הילדות המפורסמות בעולם כששבתה מחוץ לפרלמנט במחאה על אוזלת היד של הממשלה ביחס לשינויי האקלים. מאז הצליחה להוציא המוני ילדים להפגין ברחובות, והיא לא היחידה. מסביב לגלובוס צעירים מובילים מאבקים חברתיים שהוריהם הזניחו. האם הם יצליחו לתקן את העולם?

5. חיבוק לכל לקוח: הצעיר על הספקטרום האוטיסטי שפתח בית קפה | חדשות השבת

התאומים עילי ויוני נולדו בהפרש של שבע דקות זה מזה. גם כשעילי אובחן על הספקטרום האוטיסטי, הם עדיין עשו הכול יחד. היום, אחרי 19 שנים, יוני חייל קרבי ועילי, בעזרת אמו, פתח עסק – בית קפה קסום המאפשר לו להיות אדם עצמאי ותורם לחברה.

6. "אחרי שעלינו לארץ שאלתי את אמא מה זה זונה": ליוליה נמאס מהגזענות בישראל | מתויגים

היא הייתה ילדה שמתביישת בשם שלה ומתאמנת בבית על המבטא. עכשיו יוליה חוששת שהגזענות בישראל תופנה גם כלפי הילדים שלה.

7. "רק המתים יכולים לסלוח": ניצול השואה שעמד בכניסה לאושוויץ

אחרי שאיבד את כל משפחתו בשואה - אדוארד מוסברג בן ה-93 מוודא שאף אחד לעולם לא ישכח ולא יסלח.

8. "לקחתי את הילד למפלצת": מה את עושה כשאת נתקלת באישה שהתעללה בבנך? | כאן מגיבים

בת-אל צפתה במצלמות האבטחה וראתה את המטפלת מרביצה לבן שלה ומתעללת בו קשות. היא לא מצליחה להבין איך היא אמורה לפגוש ברחוב את האישה שפגעה ביקר לה מכל.

9. הכוכב הבחרייני שהפתיע בעברית רהוטה: "בעזרת השם יהיה שלום" | חדשות הערב

לואי אל-שריף, הסביר בעברית למה הוא אוהב את השפה העברית ואמר לשליחת כאן חדשות לבחריין גילי כהן: "אני מאמין כמוסלמי שאני ההמשכיות של נביאי ישראל".

10. תחנת הכוח התרמו-סולארית הגדולה בעולם - בישראל | חדשות הערב

יותר מ-50 אלף מראות ניטעו במדבר והן מרכזה של תחנת כוח "ירוקה", תרמו סולארית – שהחלה לפעול בנגב. ארבע שנים עבדו עליה, מיליארדי דולרים הושקעו בה, והיא צפויה לספק חשמל ליותר מ-50 אלף בתים.

11. "לא חייבים לחכות לאביר על הסוס הלבן": הורות בלי זוגיות | השבוע

מה שהחל כפתרון לזוגות הגאים, עושה הסבה לעולמן של הסטרייטים. אישה וגבר שלא מעוניינים בקשר זוגי ולא מתכוונים לגור ביחד – מביאים ילד לעולם.

12. "טוב לי מותי מחיי": 32 שנה למותו של זוהר ארגוב | היום לפני

דווקא אחרי שהגשים את כל החלומות והגיע לשיא הקריירה המוזיקלית שלו - הידרדר זוהר ארגוב לסמים והפך למת מהלך. בנובמבר 1987 הזמר שם קץ לחייו בתחנת המשטרה בתא המעצר בראשל"צ.