גנץ, אורלי לוי ופרץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כחול לבן תציע לאורלי לוי להצטרף - בתמורה לאיחוד בשמאל

מפגלתו של גנץ הבטיחה ללוי מקום בעשירייה הראשונה כתנאי לאיחוד בין עמיר פרץ למרצ • נתניהו יחלק את תיקי השרים בהם הוא מחזיק היום - בריאות, רווחה, חקלאות ותפוצות
מרדכי גילת ויערה שפירא
27 בדצמבר 2019
20:29

בכחול לבן לוחצים על יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ להתאחד עם מרצ. פרשננו מרדכי גילת פרסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי במפלגה של בני גנץ מבטיחים לפרץ כי יינתן לאורלי לוי-אבקסיס מקום בעשיריה הפותחת של המפלגה, כתנאי לאחדות. בכחול לבן הבהירו כי בשום תנאי הם לא יתאחדו עם מפלגת העבודה. מכחול לבן נמסר: "לא היה ולא נברא".


בתוך כך, גורם במפלגת העבודה-גשר אמר היום כי מפלגתו הגיעה לתיאום עם כחול-לבן בשלושה תחומים. ראשית, הוחלט כי מפלגתו של גנץ לא תנסה לצרף לשירותיה אנשים מהעבודה. בנוסף החליטו השתיים כי יתקיים תיאום בין מטות השטח שלהן וכי לא יהיו ביניהן התקפות הדדיות. עוד הוסיף הגורם כי מפלגתו לא תתקוף את מרצ במטרה לשמור על המחנה.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

מקורבים לנתניהו: גייס את גדעון סער לטובת הקמפיין

הפריימריז בליכוד הסתיימו לפנות בוקר ו- 72.5% מהמתפקדים בחרו בבנימין נתניהו לראשות המפלגה. בלשכת ראש הממשלה מאמינים שהקמפיין בפריימריז יעזור בבחירות הכלליות. בסביבתו של נתניהו חושבים להמשיך בקמפיין הארצי עם המסרים שעבדו בליכוד, כמו הבלטת ההישגים והכרת הטוב לנתניהו.


על רקע הניצחון המוחץ, הציעו מקורבים לנתניהו לגייס את גדעון סער לטובת הקמפיין לבחירות הכלליות בערים בהן סער הוביל. בקרוב נתניהו יחלק את תיקי השר בהם הוא מחזיק היום: בריאות, רווחה, חקלאות ותפוצות. ליצמן יתמנה כבר ביום ראשון הקרוב לשר הבריאות, ש"ס יאלצו ככל הנראה להסתפק בתיק הרווחה. לפי הערכות ציפי חוטובלי תקבל את תיק התפוצות ואילו ניר ברקת יקבל את תיק החקלאות.