חיסון נגד שפעת
מרים אלסטר, פלאש 90

מנכ"ל משרד הבריאות על המאבק בסרבני החיסונים: "שקלנו לשלול קצבת ילדים"

משה בר סימן טוב בריאיון לכאן רשת ב: "זהו צעד שמקובל בלא מעט מדינות בעולם". מנכ"ל המשרד ציין כי הצעד נועד להרתיע הורים שמסרבים לחסן את ילדיהם בחיסוני השגרה כמו חצבת
קלמן ליברמן
01 בינואר 2020
10:25

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר הבוקר (רביעי) כי נשקלה האפשרות למנוע קצבאות ילדים מהורים שלא יחסנו את ילדיהם. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, ציין בר סימן טוב כי הצעד נועד להרתיע הורים שמסרבים לחסן את ילדיהם בחיסוני השגרה כמו חצבת.

מנכ"ל משרד הבריאות הוסיף כי מדובר בשיטה שמקובלת בלא מעט מדינות בעולם: "בזמנו השיח הציבורי היה סביב קצבאות ילדים, במצבי קיצון אנחנו ומונעים כניסה לבית הספר. אסור להקל ראש בבריאות של הילדים". 


בר סימן טוב התייחס לביקורת שהופנתה כלפי משרדו, לפיה הוצגו נתוני תחלואה גבוהים בשפעת בשל השינוי בשיטת המדידה: "אנחנו יודעים בזהירות, אבל לא בוודאות, שיש יותר חולים בשפעת השנה". הוא ציין כי "אנחנו לא יודעים לומר בוודאות מה מהעלייה שאנחנו רואים נובעת משיפור המדידה, ומה נובע מעלייה בתחלואה". 

אתמול אמר שר הבריאות יעקב ליצמן כי ישקול להעביר חוק לשלילת זכויות מאדם שיסרב להתחסן: "נודע לי בימים האחרונים על רופאים שממליצים לא לחסן. אנחנו לא נעבור על זה על סדר היום". על אף הדברים, השר הודה כי קידום חוק כזה אינו אפשרי כעת "כי כרגע אין ממשלה ואין כנסת".