לוסיל קרו

בחירות העורכים - כאן 88 | 1.1.2020

עדכון אחרון: 1.1.2020
מערכת כאן
02 בינואר 2020
13:12

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

השירים החדשים בבחירות העורכים

אלדד ציטרין – אוויר לעוד שנים (בהופעה - חורף 2019)

לפני כמה שנים אלדד ציטרין כתב שיר על הרגעים האלה בזוגיות שנותנים אוויר לעוד שנים. רגעי חסד ואושר שנאחזים בהם אחרי ריבים ובימים קשים, זכרונות שמזכירים לנו למה בחרנו זו את זה, זה את זה, או זו את זו. ציטרין הוא אשף של הופעות, להקה של איש אחד ועל הבמה הוא בשיאו, לכן זה לא מפתיע שדווקא הביצוע המחודש של השיר בהופעת אוזניות 360 מעלות תפסה אותנו. 

Lucille Crew – Moments

גם השיר החדש של לוסיל קרו עוסק בזכרונות ורגעי חסד קטנים. הסיפור שלו כה עצוב ומרגש שהחלטנו שעדיף לתת ללהקה לספר אותו:

"בקיץ 2018, הופענו בעיירה גרמנית בשם Jena. חודשיים אחרי שחזרנו לארץ, קיבלנו מייל מכריסטוף (שלא הכרנו לפני כן), ששאל האם במקרה יש לנו צילומים של הקהל מאותה הופעה. כריסטוף סיפר שהוא הגיע להופעה ההיא יחד עם אחותו מארי ובני הזוג שלהם (אוליביה ולוקאס) ושהם נהנו ורקדו יחד בגשם הקייצי המפתיע ששטף אותנו וגם, שזה היה הריקוד האחרון שלו עם מארי, שכמה שבועות אח״כ נפטרה במפתיע מדום לב בגיל 28. והוא היה שמח לשמור איתו עוד זכרונות מהיום הזה. ניסינו למצוא צילומים של הקהל מאותה הופעה דרך המפיקים וגם בחומרים שלנו אך ללא הצלחה. עדיין, הסיפור שלהם היכה בנו חזק מאוד ונשאר איתנו לאורך השנה. ההבנה והתזכורת הכואבת שכל רגע חולף ולא חוזר. הדרך שבה בלי לתכנן ומחוץ לתודעה שלנו, לקחנו חלק ברגע כל כך משמעותי בחיים של אדם. הפחד מאובדן של אדם קרוב.

ואפילו הידיעה שבכל רגע החיים שלך יכולים להשתנות. השנה חזרנו לאותו מקום, שבו הופענו ורקדנו בקיץ שעבר עם מארי וכריסטוף ורצינו איכשהו, בדרכנו הצנועה, לנסות לתת לכריסטוף זיכרון נוסף ממארי והריקוד האחרון שלהם בגשם. Moments מוקדש להם".

Marcus King - One Day She's Here

מרכוס קינג, אחד מגיבורי הגיטרה החדשים בסביבה, החליט לפתוח את שנת 2020 באלבום סולו ללא הלהקה שלו ובהפקת דן אורבך. תחילה זו נראתה כמו בחירה תמוהה ולא הגיונית. הלהקה לא התפרקה, היא על שמו והסינגלים הראשונים לא היו רחוקים מדי מהסגנון שמאפיין אותה. אבל אז הגיע השיר הזה והכל התבהר, קינג רצה לגוון קצת, להניח את הגיטרה, הבלוז והדיסטורשנים, לשיר קצת סול ולרכב על הגרוב. התוצאה היא אחד השירים הכי טובים שהוא יצר עד כה ואולי השיר שיביא לו את הפריצה שכולם מנבאים לו. 

Nick Cave & the Bad Seeds - Bright Horses

באלבום האחרון והמדובר של ניק קייב, Ghosteen, הוא מתמודד עם הטראומה על מות בנו. אך האלבום הזה מוקדש למוות של אדם יקר אחר, קלידן הלהקה, קונווי סוואג', שמת מגידול מוחי בספטמבר 2018. עם כל הצער והכאב, קייב מצליח להעביר תחושות של עצב אל מול אופטימיות כשאת הטקסטים מלווה פס קול אווירתי במיוחד. בשיר Bright Horses מפיק האלבום שוורן אליס שר קולות ליווי שמקנים לו הרגשה מרחפת. מאמינים ומקווים לשמוע את הקטע הזה בהופעה הקרבה ובאה ביוני, אנחנו מחכים!


לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים