גלובוס הזהב, ארכיון
צילום: אי-פי

אחרי 77 שנים: גלובוס הזהב יגיש לראשונה תפריט טבעוני

נשיא איגוד הכתבים הזרים בהוליווד אמר היום כי הוא מעוניין שהיוזמה תעורר מודעות אקולוגית באשר לצריכת מזון ויצירת פסולת. לפני שנתיים התגייס הטקס לטובת קמפיין ה-Me Too בצל פרשת הארווי וויינשטיין
מערכת כאן חדשות
02 בינואר 2020
17:13

טקס פרסי גלובוס הזהב שובר מסורת של 77 שנים. איגוד הכתבים הזרים בהוליווד (HFPA) העומד מאחורי הטקס הפותח את עונת הפרסים שיתקיים בשבוע הבא בהוליווד, הודיע היום (חמישי) כי הארוחה שתוגש למוזמנים בטקס תהיה טבעונית כהלכתה. זאת, לאחר שבחודש שעבר פורסם התפריט שכבר כלל בתוכו דגים.

נשיא האיגוד, לורנצו סוריה, אמר היום כי הוא מעוניין שהיוזמה תעורר מודעות אקולוגית באשר לצריכת מזון ויצירת פסולת. "האוכל שאנחנו אוכלים, הדרך בה אנו מגדלים את האוכל שלנו, והדרך שבה אנו נפתרים ממנו הם אחד הגורמים המרכזיים למשבר האקלים".

לא מדובר בפעם הראשונה שהטקס נרתם להעלאת מודעות בנושאים חברתיים. לפני שנתיים בדיוק, בטקס שהתקיים בינואר 2018 בצל חשיפת פרשת הארווי וויינשטיין, כל הנשים שנכחו באירוע לבשו שמלות שחורות כאות הזדהות עם תנועת ה-Time's Up וענדו סיכות עם הכיתוב MeToo#. מייסדת תנועת ה-MeToo, טראנה בורק, נכחה בטקס כאורחת של השחקנית מישל וויליאמס.

טקס הענקת הפרסים השנתי יתקיים ביום שני לפנות בוקר (שעון ישראל) במלון הבוורלי הילטון שבבוורלי הילס.