מלכישליו אפריקני
צילום: גיל פרטוש

חילץ ציפור מציפורני חתול - וגילה אורח נדיר מאפריקה

גיל פרטוש מאילת הבחין בציפור נאבקת על חייה. לאחר שהציל אותה התברר לו כי מדובר במלכישליו אפריקני - ציפור שטרם נראתה בישראל. האורח המיוחד הועבר לטיפול בבית החולים לחיות בר בספארי
גיא קוטב
02 בינואר 2020
17:13

אורח נדיר בישראל: תושב אילת, גיל פרטוש, הבחין היום (חמישי) בציפור נאבקת על חייה כשהיא מוחזקת בציפורניו של חתול. הוא נחלץ לעזרתה, חילץ אותה והעביר אותה לאנשי החברה להגנת הטבע שנדהמו לגלות כי מדובר במלכישליו אפריקני, אורח שטרם נראה עד היום בארצנו.

פרטוש סיפר לכאן חדשות: "עמדתי בכניסה לחנות שלי באזור התעשייה של אילת כשראיתי את הציפור מנסה להימלט מחתול. שחררתי אותה וראיתי שהיא קצת פגועה".  פרטוש שלח את התמונה של הציפור לחבר, צפר חובב שנמצא בגרמניה. אותו חבר התענין בציפור הלא מזוהה. הוא שלח את התמונה לכמה מומחים שנשארו פעורי פה לנוכח המבקר המיוחד. 

מתנדבים של רשות הטבע הוזעקו לחנות של פרטוש יחד עם מנהל מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע באילת שאישר כי אכן מדובר במלכישליו אפריקני. הם לקחו אותו לבית החולים לחיות בר בספארי, שם  הוא יטופל וישוחרר ככל ההנראה כשיבריא.

המלכישליו האפריקני הוא ציפור הנודדת בשטחי אפריקה בלבד. אמנם יש לו קרובי משפחה שכבר נצפו בעבר בארצנו, אך למין הזה זהו זיהוי ראשון בישראל.

תגיות:
אילת