בנט, סמוטריץ' ופרץ
צילום: יונתן זינדל, הדס פרוש ונועם רבקין פנטון | פ

נתניהו: הימין לא יסלח לבנט, סמוטריץ' ופרץ אם לא יתאחדו

ראש הממשלה הזהיר כי ללא איחוד המפלגות עלולות שלא לעבור את אחוז החסימה. מהימין החדש נמסר: אנחנו מעריכים את הדאגה של נתניהו
מיכאל שמש
04 בינואר 2020
19:09
עודכן ב 22:26

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב היום (שבת) בחשבון הטוויטר שלו כי "הימין לא יסלח לבנט, סמוטריץ׳ ופרץ אם לא יתאחדו לרשימה אחת". נתניהו הוסיף ששתי הרשימות עלולות שלא לעבור את אחוז החסימה ו"יביאו לעליית שלטון השמאל". מלבד הפנייה לפוליטיקאים, נתניהו פנה גם לבכירים בציונות הדתית מאחורי הקלעים, על מנת שילחצו על איחוד בין מפלגות הימין. 


מהימין החדש נמסר: "אנחנו מעריכים את הדאגה של נתניהו. נמשיך במשימתנו להביא קולות מכחול לבן ומליברמן לטובת הקמת ממשלת ימין חזקה ובטוחה לאזרחי ישראל". גורמים בימין החדש כועסים על כך שנתניהו התערב בעניין, כך פורסם היום ב"חדשות הערב". הגורמים טוענים כי ראש הממשלה אמר להם בפירוש שהוא רוצה שיהיו שתי מפלגות ימין קטנות, והם לא יודעים מה שינה את דעתו. 

בסקר כאן חדשות שפורסם אמש ב"השבוע" עולה כי בתשובה לשאלה - האם אתה תומך או מתנגד לפירוק בלוק הימין לאחר הבחירות? בקרב מצביעי גוש הימין-חרדים 55% התנגדו לפירוק הבלוק, ו-15% בלבד תמכו. עוד עולה מהסקר כי גוש הימין-חרדים צפוי לזכות ב-54 מנדטים, וגוש המרכז-שמאל-ערבים עומר על 59 מנדטים. 

יושב ראש האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' תקף ביום רביעי את יושב ראש עוצמה יהודית איתמר בן גביר על קריאתו לפריימריז ואיחוד מפלגות בציונות הדתית. סמוטריץ' הגיב לטענה לפיה סירב לפריימריז בגלל התמיכה של עוצמה יהודית במהלך: "לא היה ולא נברא. כנראה שאיתמר ואמת זה לא דבר שהולך ביחד. שקר מראשיתו ועד סופו. אבל אפשר להמשיך לשחק בנדמה לי".