השרים החדשים: ביטן, חוטובלי, שאשא-ביטון וכהן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סבב מינויים בממשלה: דוד ביטן מונה לשר החקלאות

ציפי חוטובלי מונתה לשרת התפוצות, יפעת שאשא-ביטון לשרת הרווחה ויצחק כהן לשר הבינוי והשיכון • כחול לבן: "ארגון פשע", ליברמן: "מחטף פוליטי"
מיכאל שמש ויואב קרקובסקי
05 בינואר 2020
17:09

סבב מינויים בממשלה: סגן יושב ראש הכנסת דוד ביטן מונה הערב (ראשון) לשר החקלאות. "ראש הממשלה נתניהו התחייב לביטן לתפקיד שר הרבה לפני החקירות בעניינו - ועמד במילתו", אמר בכיר בליכוד. ביטן הבטיח: "אפעל באחריות כשטובת הציבור לנגד עיניי ואוכיח בעשייתי שלכל תפקיד אליו אני נכנס, אני פועל להביא לתרומה משמעותית לחברה הישראלית".

בכחול לבן הגיבו: "ראש ממשלה שהפך לעבריין נמלט ממשפט ממנה כעת חשוד בשוחד למי שיהיה אחראי על מחירי המזון של כולנו. ממשלת נתניהו הופכת לארגון פשע שכל מטרתו היא לדאוג לחסינות לעומד בראשו".


בנוסף, ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את סגנית השר ציפי חוטובלי מהליכוד לשרת התפוצות, את שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא-ביטון מכולנו לשרת הרווחה, ואת סגן השר יצחק כהן מש"ס לשר הבינוי והשיכון.

גם במחנה הדמוקרטי זעמו על מינוי ביטן ומסרו כי "משרד החקלאות הוא לא פרס לפוליטיקאים מושחתים. ממשלה שהורידה את החקלאות על הברכיים מטילה כעת אות קלון על הענף כולו. נתניהו משתין מהמקפצה כשהוא ממנה חשוד בשורת מעשי שוחד לתפקיד שר בממשלה".

ליברמן: "עכשיו משרד השיכון יעביר שטחים לערים חרדיות"

יושב ראש מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן המשיך בקו האנטי-חרדי בו הוא נוקט ויצא נגד מינויו של חבר כנסת כהן מש"ס. לדבריו, "מינויו לתפקיד שר השיכון בתקופת מעבר זה לא פחות ממחטף פוליטי, במטרה לקבוע עובדות בשטח. לא מספיק שש"ס מחזיקה במשרד הפנים שמעביר תקציבים לטובת ערים חרדיות על חשבון הפריפריה, עכשיו משרד השיכון יעביר שטחי קרקע ירוקים וחקלאיים מהמועצות האזוריות לערים חרדיות. אני קורא לראשי המועצות האזוריות לגלות ערנות ולא להסס ללכת לערכאות משפטיות במידת הצורך. בכל מקרה, לאחר הבחירות ישראל ביתנו תדרוש את משרד הפנים ותבחן את כל ההחלטות שהתקבלו בתקופת ש"ס".