ערן הרשטט עם זוגתו

זוגתו של ההרוג בשיטפון בבנימינה: "התפללתי שלא אזהה אותו"

חיה, זוגתו של ערן הרנשטט, שנהרג לאחר שנלכד ברכבו: "העובדה שהוא לא בחיים – גמרה לי את החיים. ילדים צריכים לקבור את אבא במקום לטייל איתו"
הדס גרינברג
06 בינואר 2020
13:05

חיה, זוגתו של ערן הרנשטט, שנהרג לאחר שנלכד ברכבו בבנימינה בזמן השיטפונות, אמרה היום (שני) על האסון: "התפללתי שלא אזהה אותו. העובדה שהוא לא בחיים – גמרה לי את החיים. הילדים צריכים לקבור את אבא במקום לטייל איתו". הרנשטט, בן 72 ואב לשלושה, נלכד ונהרג אתמול ברכבו שנסחף מתחת למים בעיר. כוחות כיבוי שהגיעו למקום חילצו את הרכב ובו הרנשטט כשהוא ללא רוח חיים.

עוד סיפרה חיה: "הוא היה איש אשכולות. אין גב יותר גדול מהגב שהוא יכול לתת למישהו. אני מרגישה עכשיו שאני בלי משענת משום כיוון. מזל שיש לי ילדים כל כך נהדרים. הוא נולד בחיפה ואהב את הנחל ברמה שאי אפשר לתאר. כל מי שהגיע לכאן הוא ישב ודיבר איתו על הנחל. הוא מאוד אהב את בנימינה, היא הייתה בנשמתו. הוא מאוד אהב טבע".


בתוך כך, שחר איילון, נציב כבאות והצלה לשעבר, אמר לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי מערכות החירום לא יצליחו להציל אנשים גם באסונות הטבע הבאים: "גם בעתיד מערכות החירום לא יוכלו לתת מענה לאסונות טבע". עוד אמר: "ברוב אסונות הטבע מי שהציל את האנשים זה הקהילה ומי שהיו סמוכים לאותו מקום. לכן אנחנו בונים את "צוות הג'ק" – קורס הצלה קצר לקהילה, כי מערכות החירום לא יצליחו להתמודד עם אסונות טבע".


ערן הרנשטט (צילום: באדיבות המשפחה)