הג'יפ בו נלכד אגבריה
צילום: דוברות המשטרה

בנו של ההרוג בשיטפון: "אפשר היה להציל אותו"

נאסר אגבריה סיפר שעלה עם אביו על גג הג'יפ ודוד שלו לא הצליח לחלץ אותם בעזרת חבל. כמה שעות לאחר מכן הגיעה המשטרה והחלה בחיפושים. הוא סיפר על אבוי: "הוא בחיים לא פגע באנשים, היה אדם ישר"
אורלי אלקלעי
06 בינואר 2020
13:53

נאסר אגבריה, שחולץ בשיטפון בנחל דליה, אך איבד את אביו עלי שנהרג, סיפר היום (שני) על השתלשלות האירועים וטען כי ניתן היה להציל אותו. הוא סיפר על אביו ואמר: "אני עובד עם אבא הרבה שנים. בחיים לא פגע באנשים. היה בן אדם ישר".

עלי אגבריה

לדבריו, "חזרנו מהעבודה בשעה 14:30, ירדנו בוואדי. הרכב נעצר והמים התחילו להיכנס לרכב בעוצמה. אני ואבא עלינו על הגג של האוטו ולא יכלנו לרדת למטה. התקשרתי לדוד שלי והסברתי לו את המצב. הוא שלח לנו חבל – לא הצלחנו לעלות", המשיך אגבריה. "המים התחילו לגרור את הרכב ונסחפנו. הלכתי 30 מטר ואבא שלי נעלם. ב-17:00 הגיעה המשטרה עם מסוק והחלו בחיפושים. בשעה 22:00 הפסיקו את החיפושים. אני והמשפחה המשכנו לחפש עד הבוקר. היה אפשר להציל אותו, אבל לא עזרו לנו". 

הבוקר איתרו כוחות החילוץ את גופתו של עלי שנלכד ברכבו בשיטפון ברמות מנשה, אחרי שנעדר מאמש. אחיינו של אגבריה, עבד עיסא, סיפר: "הוא עבד בסביבה במאגר מים, הם ראו שיש הרבה גשם ורצו לצאת ולחזור הביתה. הם הגיעו למשטח אספלט ששם עמד הטנדר, והשיטפון סחף אותם. הם רק רצו להגיע הביתה. הם רצו לעזוב את העבודה".

האחיין הוסיף כי "צוות ההצלה עבד עד עשר בלילה ולא מצא, אמרו שיחזרו בבוקר לחפש. החברים והמשפחה נשארו, מאה בני אדם, ושני אנשים מהמשפחה הם אלה שמצאו אותו בחמש וחצי בבוקר. הם לא עזבו את המקום".

תגיות:
שיטפונות