מייסדי ארמיס
צילום: הילה בר דוד

היסטוריה לחברה פרטית בישראל: ארמיס נמכרה תמורת 1.1 מיליארד דולרים

החברה שעוסקת בהגנות סייבר נמכרה לקרן אינסייט • על פי הדיווחים, מייסדי החברה הישראלית ימשיכו לנהל אותה • יו"ר החברה: "ארמיס היא הרכישה הגדולה ביותר מעולם של חברת סייבר ישראלית פרטית"
שירה הדס־נקר
07 בינואר 2020
10:13

חברת ההזנק הישראלית "אראמיס" נרכשה היום (שלישי) בידי קרן "אינסייט" תמורת 1.1 מיליארד דולר במזומן. מדובר באקזיט הגדול ביותר של חברה פרטית ישראלית מעולם. "אראמיס" הוקמה לפני חמש שנים ועוסקת בהגנת סייבר על מוצרים המחוברים לרשת, מה שמכונה "האינטרנט של הדברים". על פי הדיווחים, מייסדי החברה הישראלית ימשיכו לנהל אותה.

גילי רענן, יושב ראש ארמיס, מסר בתגובה: ״ארמיס היא הרכישה הגדולה ביותר מעולם של חברת סייבר ישראלית פרטית. הבשורה המשמחת היא שזהו רק עוד שלב במסע המופלא של ארמיס לבנות עסק סייבר גדול ועצמאי.

"ארמיס פועלת בשוק ענק של עשרות ביליוני דולרים, ונהנית מ-3 מנועי צמיחה – ארגונים, בתי חולים ותעשייה. הגידול הצפוי בעסק, ידרוש בשנה הקרובה את הכפלת כוח האדם בארמיס, שכבר היום מעסיקה כ־250 עובדים, מהם 130 בישראל".

בתוך כך, בחודש שעבר אינטל הודיעה כי היא רוכשת את מפתחת מעבדי הבינה המלאכותית הבאנה לאבס הישראלית תמורת כ־2 מיליארד דולר. לדברי אינטל, שילוב החברות יקדם את אסטרטגיית הבינה המלאכותית שלה. התחזית של אינטל היא כי עד 2024 שוק שבבי הבינה המלאכותית ייצמח ליותר מ־25 מיליארד דולר.

"הרכישה מקדמת את אסטרטגיית הבינה המלאכותית שלנו, השואפת לספק ללקוחות פתרונות לכל צורכי הביצועים – מקצה הרשת החכמה עד למרכז הנתונים", אמר נבין שנוי, מנהל כללי של קבוצת פלטפורמות הנתונים באינטל. עוד הוסיף: "הרכישה תזניק את היצע הבינה המלאכותית שלנו".