בוב דילן, טימות'י שאלאמה, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

בקרוב: סיפורו של בוב דילן מגיע אל המסך הגדול

אחרי פרדי מרקיורי, אלטון ג'ון וג'ודי גרלנד, סיפורו של המוזיקאי והיוצר היהודי-אמריקני צפוי לקבל עיבוד קולנועי. את הסרט יביים ג'יימס מנגולד ("נערה בהפרעה", "הולך בדרכי"). לתפקיד הראשי לוהק המועמד לאוסקר טימות'י שאלאמה ("קרא לי בשמך")
מערכת כאן חדשות
07 בינואר 2020
12:01

סרט קולנוע חדש צפוי לעסוק בשנות הקריירה הראשונות של הזמר והיוצר האמריקני בוב דילן. כך פורסם הבוקר (שלישי) מגזין הבידור "דדליין". על פי הפרסום, את הסרט יביים ג'יימס מנגולד, שביים בעבר את הסרטים "נערה בהפרעה" ו"הולך בדרכי", שעסק בסיפור חייו של זמר הקאנטרי האמריקני ג'וני קאש. עוד פורסם כי לתפקיד הראשי לוהק השחקן האמריקני היהודי טימות'י שאלאמה.

הסרט העלילתי, המופק על ידי אולפני פוקס סרצ'לייט, מבוסס על הספר הביוגרפי "Going Electric" שעסק במעבר של דילן ממוזיקת פולק למוזיקת רוק בשנת 1965. נוסף על כך, המוזיקאי בן ה-78 צפוי לשמש כמפיק בפועל. אולפני הסרטים רכשו את זכויות השימוש בשיריו. גורם המעורב בהפקה סיפר למגזין "רולינג סטון" כי אייקונים נוספים בסצנת המוזיקה של התקופה שליוו את דילן, בהם המוזיקאים ג'ואן באאז ופיט סיגר וכן המשורר וודי גאת'רי, יעובדו גם לדמויות בסרט.

שאלאמה, בן ה-24, היה מועמד לפרס השחקן הטוב ביותר בטקס האוסקר לפני שנתיים על תפקידו בסרט "קרא לי בשמך". מאז, שיחק בסרטים "ליידי בירד", "ילד יפה", "המלך" שיצא לאחרונה בנטפליקס וכן בעיבוד החדש לספר "נשים קטנות" שיגיע לישראל בעוד כשבועיים.

מדובר בפעם השנייה בה זוכה סיפור חייו של המוזיקאי לעיבוד קולנועי. בשנת 2007 יצא לאקרנים הסרט "אני לא שם", של הבמאי טוד היינס. בסרט דמותו של דילן הופקדה בידי מספר שחקנים בהם ריצ'רד גיר, הית' לדג'ר, כריסטיאן בייל וקייט בלאנשט. בלאנשט זכתה בפרס גלובוס הזהב על תפקידה בסרט.