הצפות במרכז הארץ
צילום: יהודה חיים - פלאש 90, אופיר סיוון

מזג האוויר הסוער חוזר – סכנת הצפות ושטפונות

לאחר המחדלים בסוף השבוע, שירותי החירום וההצלה יתוגברו • נציב כבאות והצלה הנחה את התושבים שלא להתקרב לחניונים באזורים מוצפים ולא להיכנס למעליות באזורים אלו • חשש בצפון כי האדמה, שעדיין רוויה במים, לא תצליח לספוג את מי הגשמים • חשש גם מעליית מפלס הנחלים
הדס גרינברג וחן ביאר
07 בינואר 2020
22:48

מזג האוויר היום (רביעי) שוב צפוי להיות סוער ומסוכן. בחדשות הערב בכאן 11 דווח כי נציב הכבאות הראשי, רב טפסר דדי שמחי, הורה לתגבר עשרות מוקדנים במרכזי השליטה של 102, לאחר שהתברר כי לא היה מספיק כוח אדם כדי להתמודד עם הדיווחים הרבים.


כחלק מהכוננות המוגברת, יתגברו בכבאות והצלה את כל הכוחות המבצעיים ברחבי הארץ. יחידת להבה, היחידה המיוחדת של כבאות והצלה תתפרס גם כן. הנציב הנחה לבטל את כל החופשות של כל הכוחות המבצעיים.

נוסף על כך, שמחי הנחה את התושבים שלא להתקרב לחניונים באזורים מוצפים ולא להיכנס למעליות באזורים אלו. התושבים מתבקשים שלא לחצות מקורות מים. גם המשטרה ומגן דוד אדום ייערכו בכוחות מתוגברים.

בצפון הארץ חוששים כי האדמה, שעדיין רוויה במים, לא תצליח לספוג את מי הגשמים וייתכנו הצפות. חשש נוסף הוא מעליית מפלס הנחלים שעלולים לעלות על גדותיהם.


תחזית מזג האוויר: הלילה צפויים גשמים מקומיים וייתכנו סופות רעמים בודדות בצפון הארץ. ינשבו רוחות ערות. מחר צפוי לרדת גשם לפרקים, מלווה בסופות רעמים וברד בצפון הארץ.

במהלך היום הגשמים יתפשטו בהדרגה למרכז הארץ ויינשבו רוחות חזקות. יהיה אביך בדרום הארץ. בחרמון ירד שלג. במישור החוף ובשפלה קיים חשש כבד להצפות. לקראת ערב חשש משיטפונות בבקעת הירדן וים המלח.

מידות החום המרביות מחר: בירושלים 8 מעלות, בתל-אביב ובבאר-שבע 14, בחיפה 12, בצפת 6, ובאילת עד 20 מעלות מחר בצהריים.