חילוץ הילדים מבית הספר אוסישקין בנהריה

ילדים חולצו ולימודים בוטלו: מזג אוויר סוער במיוחד בצפון ובמרכז

בנהריה נהרג מוטי בן שבת, בן 38, בעת שניסה לסייע למשפחה שנקלעה לרחוב מוצף, כמאה ילדים בעיר נלכדו בבית הספר • בחיפה הוצפו רחובות רבים ושיתקו חלקים בעיר
כתבי כאן חדשות
08 בינואר 2020
20:00
עודכן ב 23:28

מזג אוויר סוער מאוד פקד היום (רביעי) ערים ומוקדים רבים ברחבי הארץ. בנהריה נהרג מוטי בן שבת, בן 38, בעת שניסה לסייע למשפחה שנקלעה לרחוב מוצף. ההצפה נגרמה בעקבות בעיות ניקוז ועלייתו של נחל הגעתון על גדותיו. כוחות ההצלה פינו כמאה תלמידים מבית הספר אוסישקין בעיר, לאחר שאלה נלכדו במבנה בגלל השיטפונות. בחיפה הוצפו רחובות רבים וחלקים בעיר שותקו. באשדוד נפל החשמל למשך כשעה ואנשים נתקעו במעליות במספר רב של בניינים.


משרד החינוך הודיע כי לא יתקיימו מחר לימודים בנהריה, במועצה האזורית מטה אשר ובמועצה האזורית מעלה יוסף בשל השיטפונות וההצפות. בנוסף, במקומות אלה לא תתקיים בחינת הבגרות בתנ"ך. ממשרד החינוך נמסר: "אגף הבחינות יודיע על מועד חלופי וחדש בימים הקרובים כדי לאפשר לתלמידים במקומות אלה להיבחן באופן מסודר".

בריאיון לחדשות הערב, אמר ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, כי בעירו "יש אסון טבע". מרלי ציין כי נחל הגעתון מוצף ממים שמגיעים מגב ההר, והנחל לא יחזיק את המים האלה, אלא אם כן המדינה תפתור את הבעיה בגב ההר. "יש תוכנית ממשלתית והממשלה צריכה ליישם את התוכנית. אם זה לא ייפתר - נהריה תוצף תמיד. בעיות התשתית בנהריה ידועות. הבעיה היא לא הניקוז, הבעיה היא נחל הגעתון. זה דבר ידוע ולכן גם יש תוכנית. ממשלת ישראל צריכה לבצע את התוכנית יחד עם רשות המים. פנינו לכל מי שאפשר. הסיפור הזה עומד באוויר כבר הרבה שנים", האשים ראש העירייה.

בשעות הערב הגיע הגשם גם לאשדוד, לאשקלון ולסביבה. לא דווח על אירועים חריגים בעקבותיו. 


המשטרה דיווחה לאורך היום על חילוצים רבים ברחבי הארץ. גם הצבא נרתם למאמצים ודיווח כי בעקבות תנאי מזג האוויר הקשים בצפון הארץ, פעלו כוחות צה"ל לסיוע בחילוץ אזרחים באזורי ההצפות בצפון.