הנסיך הארי ואשתו מייגן מרקל
צילום: אי-פי

"לוקחים צעד אחורה": הנסיך הארי ואשתו מוותרים על המעמד המלכותי

הנסיך הבריטי והדוכסית מסאסקס מייגן מרקל הודיעו כי הם רוצים להיות עצמאים כלכלית ויחלקו את זמנם בין הממלכה המאוחדת לביןצפון אמריקה
יואב זהבי
08 בינואר 2020
20:55

הנסיך הארי ואשתו מייגן מרקל הודיעו הערב (רביעי) כי "יקחו צעד אחורה" מתפקידיהם כחלק ממשפחת המלוכה הבריטית. השניים הודיעו כי הם מתכננים לעבוד כדי להיות "עצמאיים כלכלית" וכי יחלקו את זמנם בין הממלכה המאוחדת לבין קנדה.


"האיזון הגיאוגרפי יאפשר לנו לגדל את בננו ארצ'י עם כבוד למסורת המלכותית עם מקום להתמקד בפרק הבא", נכתב בהודעת הזוג. לאחרונה היו דיווחים על "יחסים רעילים" בין בני הזוג לבין חברים אחרים לבית המלוכה.

רשת BBC דיווחה כי בני הזוג לא התייעצו עם איש ממשפחת המלוכה לפני שפרסמו את החלטתם. ארמון בקינגהאם פרסם הצהרה לאחר הודעתם ובה נכתב: "מתקיימים דיונים ראשוניים עם הדוכס והדוקסית ומסאסקס. אנו מבינים את הרצון שלהם לנקוט בגישה אחרת, אך מדובר בנושאים מורכבים שייקח זמן להתמודד עימם".  

לפני כשבועיים עלתה בחשבון האינסטגרם הרשמי של הארמון תמונה של המלכה אליזבת לכבוד חג המולד. בתמונה נראית המלכה יושבת, כשלצידה תמונות של בני משפחת המלוכה. מי שלא הופיעו בתמונות היו הארי, מייגן וארצ'י. הדבר עורר סערה בבריטניה והעלתה מחדש את המתיחות הגוברת בין בית המלוכה הבריטי לבני הזוג. 

View this post on Instagram

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on