נרקומן בדרום ת"א

"אנשים מזריקים ברחובות": תיעוד מיוחד של מכת הסמים בדרום ת"א

בחודשים האחרונים, תושבים רבים בדרום העיר מדווחים על עלייה חדה בנוכחות של נרקומנים באזור, בעסקאות סמים המבוצעות סתם כך ברחובות ובמכורים לסמים המשתלטים על מבנים בשכונות | צפו בכתבה מתוך חדשות הערב
דניאל אלעזר
08 בינואר 2020
23:29

"אי אפשר לחיות בפחד כשיש לך סוחרי סמים ששולטים ברחוב שלך. אי אפשר להסתובב ברחובות בלי להיות בתוך ענן 'נייס גאי', אנשים מעשנים ברחובות באנגים, מזריקים". כך מספרת ל', שהחליטה לאחרונה לעזוב עם בן זוגה והילדים את דרום תל אביב. כבר כמה חודשים שתושבי דרום העיר מדווחים על עלייה חדה בנוכחות של נרקומנים וסוחרי סמים באזור, על עסקאות שמתבצעות ברחוב ומכורים שמשתלטים על מבנים בשכונות. כתב כאן חדשות התלווה לתושבים שכבר לא סומכים על המשטרה - והחליטו להיאבק בתופעה גם בכוחות עצמם.

צפו בכתבה מתוך חדשות הערב בכאן 11

"בשנה האחרונה יש החמרה משמעותית בביטחון האישי", אומר מאיר רבינוביץ', שהקים בפייסבוק את קבוצת "דרום ת"א בקריז". רבינוביץ' מוסיף: "יש אובדן הרתעה של רשויות האכיפה". לאחרונה הוקמה סיירת עירונית שפועלת למען ביטחון התושבים. תושב האזור גלעד הלחמי אומר: "אף אחד לא יקבל את העובדה שבצפון תל אביב ובמרכז תל אביב יש דבר כזה, ואנחנו לא מוכנים לקבל את זה יותר בדרום תל אביב".

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "בחודש האחרון מבצעת העירייה, בשיתוף עם המשטרה, פעילות חסרת תקדים בהיקפה בשכונת נווה שאנן כדי למגר את תופעת הסמים הסינתטיים והשלכותיה. הטענה באשר להתבטאות הפקח (המופיעה בכתבה) אינה מוכרת לעירייה, והאירוע (המופיע בכתבה) עם דר הרחוב נמצא בבדיקה".