משה איבגי
צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

משה איבגי הורשע בביצוע מעשה מגונה

השחקן והבמאי זוכה מחמת הספק משני אישומים נגדו במעשים מגונים והטרדה מינית. הוא הואשם שביצע מעשים מגונים בשלוש נשים שעבדו איתו, והטריד מינית שתיים מהן, וכן שהטריד מינית אישה שעימה לא הייתה לו היכרות מוקדמת
שלי טפיירו
09 בינואר 2020
13:52
עודכן ב 18:00

בית משפט השלום בחיפה הרשיע היום (חמישי) את השחקן והבמאי משה איבגי בשתי עבירות של מעשה מגונה שביצע בשתי הזדמנויות שונות, באישה שעבדה עימו בהפקות שונות, לאחר שקבע כי עדותו "פתלתלה ומתחמקת" ואינה ראויה לאמון. 

עם זאת, איבגי זוכה מחמת הספק, לאחר שבית המשפט האמין למתלוננת, משני סעיפים של ביצוע מעשה מגונה, וכן מהאישומים לפיהם הטריד מינית שתי נשים איתן עבד ואישה נוספת שעימה לא הייתה לו היכרות מוקדמת. 

ביחס לאישום זה נכתב בהכרעת הדין: "הבטן מתהפכת והבשר נעשה חידודין חידודין למקרא אמרותיו של הנאשם לד', במהלך אותו מפגש אקראי ביניהם בסוף חודש דצמבר 2013. לא כך ראוי לבן תרבות אחד לפנות לבן שיחו, ודאי לא כאשר בן השיח מספר אודות פגיעה מינית שעבר בילדותו. שפת הביבים הזו, המתארת אקטים מיניים בלשון בוטה ומכנה איברי מין בכינויי רחוב– שמורה לאחרון גסי הרוח ויושבי הקרנות, ולא לאחד מבין בכירי שחקני הקולנוע והתיאטרון בישראל".

על פי הכרעת הדין, במהלך צילומים לסרט בכיכובו של איבגי, ב-2012, הוא ניגש למתלוננת וליטף את גבה. כשנשאל מדוע עשה זאת ענה: "הפירצה קוראת לגנב". עוד נקבע כי איבגי עשה זאת פעם נוספת כשחיבק את המתלוננת ואמר לה דברים מגונים, במהלך צילומים לסדרה "הבורר".

לפני כשנה וחצי הגישה הפרקליטות לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד איבגי, בגין מעשים מגונים והטרדה מינית. הוא הואשם שביצע מעשים מגונים בשלוש נשים הטריד מינית שתיים מהן, וכן שהטריד מינית אישה עימה לא הייתה לו היכרות מוקדמת. מתיאטרון חיפה נמסר בתגובה: "צר לנו שאלה פני הדברים. זה יום עצוב לאיבגי, למתלוננות ולכולנו".

השחקן הגיב לכתב האישום שהוגש נגדו בשנה שעברה ואמר: "זהו גועל נפש, עינוי דין של שנתיים ושלושה חודשים. זה לא שכאילו הם עשו איזו עבודה או אספו איזה חומר, להיפך. פשוט תקעו את זה ככה ובסוף החליטו להגיש כתב אישום. זה פשוט מזעזע. אני לא יכול לא לחשוב שהכול זה פוליטי, אני לא יכול לא לחשוב על זה. לא יכול להתנתק מזה".