אפי נוה ואיתן אורנשטיין
צילום: אריק סולטן, פלאש 90

יועמ"ש בתי המשפט: לא היה משהו פלילי בהתכתבות בין נוה ואורנשטיין

עורך הדין ברק לייזר התייחס בכאן רשת ב לפרשה המשפטית בין שני הבכירים. לדבריו, "הקשר ביניהם היה צריך להיות רשמי יותר"
תמר אלמוג ומוטי גילת
09 בינואר 2020
11:48

היועץ המשפטי של הנהלת בתי המשפט, עורך הדין ברק לייזר, אומר היום (חמישי) לא היה בהתכתבות בין אפי נוה והשופט אורנשטיין דבר פלילי ולא נחצו קווים. בריאיון לתמר אלמוג ומוטי גילת בכאן רשת ב הסכים עו"ד לייזר כי הקשר ביניהם היה צריך להיות רשמי יותר. 

"התכתובת היתה בעניינים מקצועיים – אבל כן, אני מסכים שהקשר היה צריך להיות יותר קונקרטי ורשמי. היום דבר כזה לא היה קורה, נשיאת העליון חידדה את הכללים בנוגע לקשרים האלה", הסביר לייזר. "ביקשנו לחשוף את הפרטים כי רצינו להעמיד דברים על דיוקם - זה חשוב לאמון הציבור. אם יהיו נסיבות דומות, נבקש שוב להסיר צו. הציבור מצפה כך מאיתנו". 

האזינו לריאיון עם עו"ד ברק לייזר

אתמול הותר לפרסום לבקשת כאן חדשות שהשופט הבכיר שהתכתב עם ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה הוא נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב – איתן אורנשטיין. כמו כן, הותרה לפרסום גם ההתכתבות ביניהם. טרם הפרסום, ביקר השופט בחריפות את הפגיעה בפרטיותו של נוה.

השופט אורנשטיין הגיב על פרסום ההתכתבות בהודעה שהוציא: "מדובר בהתכתבות עניינית הנוגעת לנושאים מערכתיים-ניהוליים והניסיון לייחס לה מימד של התחייבות על בסיס אישי כלשהו אין לו שחר". נוה הגיב לאחר החלטת בית המשפט: "יגיע הזמן לדבר, ויש לי הרבה מה להגיד. בבוא העת אנחנו נאמר את כל מה שצריך לומר". כשנשאל אם לדעתו היתה רדיפה אישית נגדו מצד פרקליט המדינה שי ניצן, השיב: "מה דעתך?".

תגיות:
אפי נוה