צעדת תמיכה ביהודי ניו יורק בשבוע שעבר

ניו יורק: 100 מצלמות אבטחה יותקנו בשכונות יהודיות

העירייה הודיעה שהמצלמות יותקנו בעקבות ריבוי התקיפות האנטישמיות. ראש העירייה, ביל דה בלאסיו, אמר שהן יותקנו בשכונות וויליאמסבורג, קראון הייטס ובורו־פארק. מנתוני משטרת ניו יורק עולה שמספר הפשעים האנטישמיים בשנה שעברה גדל ב-21% לעומת 2018
מערכת כאן חדשות
11 בינואר 2020
03:30

עיריית ניו־יורק הודיעה הלילה (שבת) שתתקין 100 מצלמות אבטחה בשכונות בברוקלין שיש בהן שיעור גבוה של תושבים יהודים בעקבות ריבוי התקיפות האנטישמיות. ראש העירייה, ביל דה בלאזיו, אמר כי המצלמות יותקנו בשכונות ויליאמסבורג, קראון הייטס ובורו-פארק, ויסייעו למשטרה לשמור על רחובות בטוחים. בהודעתו הדגיש כי מתקפה על הקהילה היהודית היא מתקפה על כל תושביה של העיר. 

האנטישמיות סדקה את החג שמסמל את השתלבות יהדות ארה"ב | פרשנות

מנתוני משטרת ניו יורק עולה שמספר הפשעים האנטישמיים בשנה שעברה גדל ב-21% לעומת 2018. בשבוע שעבר שתי נשים תקפו צעיר חרדי בן 22 בשכונת ויליאמסבורג בברוקלין. הן קראו לעברו קריאות אנטישמיות וכשהוא התקשר למשטרה תקפו אותו במכשיר הטלפון שלו והפילו אותו בכוח לרצפה. שתי התוקפות נעצרו וצפויות לעמוד לדין.

בתוך כך, בתיעוד שהתפרסם נחשף מקרה אנטישמיות נוסף בארצות הברית. קבוצה של נערים תקפה צעיר יהודי בברוקלין. בתיעוד נראה אחד מהצעירים זורק כיסא מתקפל על ראשו של הצעיר, לאחר מכן שניים מהנערים רדפו אחריו והכו אותו באגרופים.

יעקב חגואל, סגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית אמר בהתייחס למצב: "אני מברך על החלטתה של עיריית ניו יורק על התקנתן של 100 מצלמות אבטחה בברוקלין. על אף נקיטת הצעד החשוב, המצב רחוק מלהיות טוב. מצלמות אמנם עשויות לייצר הרתעה אך הן רחוקות מלספק את תחושת ביטחון".