קוונטין טרנטינו, הלילה
צילום: אי-פי

בדרך לאוסקר: טרנטינו כבש את טקס פרסי בחירת המבקרים

סרטו של הבמאי האמריקני גרף ארבעה פרסים, בראשם את הפרס לסרט הטוב ביותר. סרטו של הבמאי הדרום קוראיני בון ג'ון-הו, "פרזיטים", זכה בפרס לסרט הזר. אחר הצוהריים תפרסם האקדמיה האמריקנית לקולנוע את רשימת המועמדים בטקס פרסי האוסקר, שיתקיים בעוד ארבעה שבועות בדיוק
מערכת כאן חדשות
13 בינואר 2020
11:00

עונת הפרסים מעלה הילוך: הלילה (שני) התקיים בסנטה מוניקה שבקליפורניה טקס פרסי בחירת המבקרים. בטקס שנערך בפעם ה-25, חולקו פרסים בקטגוריות הקולנוע והטלוויזיה מטעם איגוד המבקרים האמריקני. הזוכה הגדול של הטקס היה ללא ספק סרטו של הבמאי קוונטין טרנטינו "היו זמנים בהוליווד" שגרף ארבעה פרסים, בראשם את הפרס לסרט הטוב ביותר. בקטגוריית הבמאי נרשמה הפתעה כאשר הפרס הוענק לשני במאים: סם מנדס הבריטי על סרטו "1917" ובונג ג'ון-הו הדרום קוריאני על סרטו "פרזיטים". האחרון זכה גם בפרס לסרט הטוב ביותר.

את הפרס לשחקן הטוב ביותר קיבל חואקין פיניקס על תפקידו בסרט "ג'וקר". את הפרס לשחקנית הטובה ביותר קיבלה רנה זלווגר על תפקיד ג'ודי גרלנד בסרט "ג'ודי". סרטו של הבמאי מרטין סקורסזה - "האירי" - זכה בפרס לאנסמבל השחקנים הטוב ביותר. השניים זכו גם בקטגוריות המקבילות בטקס פרסי גלובוס הזהב שהתקיים בשבוע שעבר.

חואקין פיניקס ורנה זלווגר, הלילה (צילום: אי-פי)

בקטגוריית פרסי הטלוויזיה, את הפרס לסדרת הדרמה הטובה ביותר קיבלה "יורשים" של רשת HBO. "פליבאג" הבריטית זכתה בפרס לסדרה הקומית הטובה ביותר. את הפרס לתוכנית האירוח הטובה ביותר חלקו שני זוכים: סת' מאיירס על Late Night with Seth Meyers, וג'יימס קורדן על The Late Late Show with James Corden. בטקס הוענק פרס מפעל חיים לשחקן הקולנוע והקומיקאי אדי מרפי.

ארבעה שבועות לפני טקס פרסי האוסקר ה-92, היום אחר הצוהריים (שעון ישראל) תפרסם האקדמיה האמריקנית לקולנוע את רשימת המועמדים המלאה בטקס. הכרזת המועמדים תועבר בשידור חי בעמוד היוטיוב הרשמי של האקדמיה.