כיפת ברזל
צילום: פלאש 90

ארבע רקטות נורו מעזה אל ישראל - שתיים יורטו

שתי רקטות נפלו בשטח פתוח. אין נפגעים או נזק. הירי מתרחש על רקע ניסוי של צה"ל שמתקיים במועצה האזורית אשכול
איציק זוארץ
15 בינואר 2020
15:23

התרעות צבע אדום נשמעו היום (רביעי) בכמה יישובים בעוטף עזה. מצה"ל נמסר כי נורו ארבע רקטות, שתיים מהן יורטו ושתיים נפלו בשטח פתוח. ההתרעה נשמעה בקיבוצים סעד, נחל עוז וכפר עזה. אין נפגעים או נזק, אך רבים רצו למרחבים המוגנים והמצוקה הנפשית גבוהה. הירי מתרחש על רקע ניסוי של צה"ל שמתקיים במועצה האזורית אשכול.

אלו הרקטות הראשונות שנורו אל ישראל מזה כשלושה שבועות. הירי האחרון התרחש ב-25 בדצמבר במהלך כנס הפריימריז של ראש הממשלה בנימין נתניהו באשקלון, ויורטה על ידי מערכת כיפת ברזל באזור חוף אשקלון. נתניהו הורד מהבמה ופונה למרחב מוגן. לאחר מכן אמר ראש הממשלה: "גיליתי הערב שהחמאס לא רוצים שאנצח, אבל על אפם וחמתם ננצח״. נתניהו התייחס גם לחיסול של של בכיר הג'יהאד האסלאמי בהאא אבו אל-עטא בחודש שעבר, שהובילה להסלמה בדרום: "ההוא שירה בפעם הקודמת כבר לא איתנו, מי שירה עכשיו - שיתחיל לארוז״.

בתגובה צה"ל תקף כמה יעדים של חמאס ברצועה. מדובר צה"ל נמסר שבין השאר הותקפו מתחמים צבאיים של ארגון הטרור. הפלסטינים דיווחו על מטרה שהותקפה במערב חאן יונס, מוצב של חמאס באזור בית לא היה שבצפון הרצועה ותקיפה נוספת צפונית מערבית לעיר עזה.

שבוע קודם לכן רקטה אחת נורתה מהרצועה לשטח ישראל, ונפלה בשטח פתוח. התרעת צבע אדום נשמעה במועצה מקומית שער הנגב בעוטף עזה, ולא דווח על נפגעים או על נזק. בתגובה תקף צה"ל תשתית תת קרקעית ומטרה ימית של חמאס בדרום הרצועה, ומתחם צבאי של ארגון הטרור בצפון הרצועה.