ההרס באידליב שבצפון סוריה
צילום: אי-פי

דיווח בסוריה: כ-40 הרוגים ביממה האחרונה בין כוחותיו של אסד למורדים

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם מדווח שהקרבות באידליב שבצפון מערב המדינה, ממשיכים להיות אלימים במיוחד. במקביל לקרבות בשטח חיל האוויר הרוסי תוקף גם הוא
עומרי חיים
16 בינואר 2020
10:10

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח היום (חמישי) שכ-40 בני אדם נהרגו ביממה האחרונה בקרבות בין כוחותיו של אסד לבין כוחות המורדים באידליב, שבצפון מערב המדינה. עוד דווח כי במקביל לקרבות בשטח ממשיך חיל האוויר הרוסי, התומך באסד, לתקוף באזורי הלחימה.

משרד האו"ם לשיתוף פעולה הומניטרי פרסם ש-350 אלף סורים, מרביתם נשים וילדים, נעקרו מאזור אידליב מרגע תחילת המתקפה של הכוחות בחודש דצמבר, בגיבוי רוסיה, על כוחות המורדים. באו"ם מזהירים שהמצב ההומניטרי ממשיך להידרדר כתוצאה מהסלמה במעשי העוינות בין הצדדים.

הקרבות באזור מתנהלים על רקע המבצע שבו פתח אסד באמצע החודש שעבר במטרה להשתלט על העיר, הנחשבת למעוז האחרון של המורדים בסוריה. עד כה דווח על מאות אלפי בני אדם שנאלצו לעקור מבתיהם באזור עקב הלחימה העזה בו, בד בבד עם דיווחים על השתלטות של צבא אסד על עשרות כפרים בפרבריה של העיר. מספר ההרוגים בשורות האזרחים מתחילת המבצע נאמד במאות והוא מתווסף לעוד כמה מאות הרוגים נוספים בשורות כוחות המשטר והמורדים.