גנץ ואדלשטיין

בכחול לבן נחושים לכנס את מליאת הכנסת בשבוע הבא

כינוס המליאה חיוני על מנת לאשר את הקמת ועדת הכנסת, שתדון בבקשת החסינות של נתניהו. במפלגה מבהירים שהדחתו של אדלשטיין לא נמצאת על הפרק • בכירים בעבודה רמזו לאורלי לוי: הפסיקי להתראיין
יואב קרקובסקי
17 בינואר 2020
20:58

במפלגת כחול לבן מתעקשים לכנס את מליאת הכנסת בשבוע הבא על מנת לאשר את הקמת ועדת הכנסת, שתדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בתוכנית "השבוע" בכאן 11 דווח הערב (שישי) כי במפלגה מבהירים שהדחתו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לא נמצאת על הפרק.


ביום רביעי דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי יו"ר הכנסת אדלשטיין צפוי להודיע עד תחילת השבוע הבא על מועד כינוס מליאת הכנסת לאישור הקמת הוועדות, ובהן גם ועדת הכנסת. מקורבי אדלשטיין, עליו איימו בכחול לבן כי ידיחו אותו אם לא יאשר את הקמת ועדת הכנסת, אמרו ש"על אנשי הליכוד להשלים עם העובדה שמליאת הכנסת תכונס". הליכוד לא צפויה לעתור לבג"ץ כדי לבלום את כינוס מליאת הכנסת.

סקר כאן חדשות: כחול לבן עם 36 מנדטים, הליכוד עם 31 | כל הפרטים

ביום שלישי אישרה הוועדה המסדרת בראשות חבר הכנסת אבי ניסנקורן את הקמת הוועדות הקבועות, בהן ועדת הכנסת שתבחן את בקשת החסינות. בתום דיון סוער אושר המהלך ברוב של 16 חברי כנסת תומכים מול חמישה מתנגדים. בדיון שנערך מוקדם יותר בוועדה, אושר ביטול הסמכות של יו"ר הכנסת לכינוסי ועדת הכנסת והוועדה המסדרת בתקופת פגרה. זאת  כדי למנוע מאדלשטיין לעכב את דיוני החסינות בהמשך.

בכירים בעבודה רמזו לאורלי לוי: הפסיקי להתראיין

דם רע במפלגת העבודה, שהתאחדה השבוע עם מרצ, בין חבר הכנסת איציק שמולי לבין יו"ר המפלגה עמיר פרץ. פרשננו מרדכי גילת דיווח ב"השבוע" בכאן 11 כי בכירים במפלגה רמזו לאורלי לוי-אבקסיס להפסיק להתראיין: "היא גורמת נזק לחיבור עם מרצ". בצמרת המפלגה יש מי שמעריך כי אורלי לוי תפרוש עוד לפני הבחירות.


ביום שלישי אישרו העבודה-גשר ומרצ את האיחוד ביניהן, לאחר שוויעדות המפלגות הצביעו בעד המהלך. בוועידת מרצ פוצלה ההצבעה לשניים, הראשונה על צירופו של יאיר גולן והשנייה על האיחוד בין המפלגות, שתיהן עברו ברוב עצום. גם ועידת העבודה אישרה את ההסכם שזכה לרוב גדול. 

יו"ר העבודה, עמיר פרץ, הודיע שלא ישתמש באפשרות שקיבל לשריין מועמדים ברשימה לכנסת. "יש לנו נבחרת מצויינת", הסביר פרץ והוסיף כי אנשים בעלי משקל ציבורי לא ממהרים לקפוץ לבריכה הפוליטית.