צילום: חדשות ביטחון שדה

בצה"ל עוד לא החליטו כיצד להתמודד עם תופעת בלוני הנפץ מהרצועה

צה"ל לא תוקף על כל צרור בלונים שמשוגר לעבר ישראל, בשונה משיגור רקטה. במערכת הביטחון מעוניינים להתמקד בזירה הצפונית ובהסדרה מול חמאס
רועי שרון
18 בינואר 2020
23:00

בצה"ל לא יודעים עדיין כיצד להתמודד עם תופעת שיגור בלוני הנפץ. במערכת הביטחון יודעים שבלון נפץ חמור יותר מבלון תבערה, שכן הפוטנציאל שלו קטלני יותר, וזאת הסיבה שצה"ל הגיב שלשום בתקיפה ברצועת עזה בתגובה לשיגור בלוני נפץ. אולם, הצבא לא תוקף על כל צרור בלונים שמשוגר לעבר ישראל, בשונה משיגור רקטה.

סיבה נוספת לכך שצה"ל לא ממהר להגיב על כל שיגור בלונים מהרצועה, הוא שבמערכת הביטחון מעוניינים להתמקד בזירה הצפונית ובהסדרה מול חמאס. השבוע צפוי להיכנס הכסף הקטארי לרצועה.


צרור בלונים חשוד אותר היום בשכונה בעיר שדרות. כוחות של השיטור העירוני הגיעו לזירה ולמקום הוזעק חבלן משטרתי. איש לא נפגע באירוע. מוקדם יותר היום תועדה הפרחת צרורות של בלונים מרצועת עזה. גם בשעות הערב שוגרו בלוני תבערה מהרצועה, ותושבים בעוטף עזה דיווחו על שמיעת קולות נפץ.

אתמול נחת צרור בלונים עם חפץ חשוד בחנייה של חוף אשדוד. חבלני המשטרה נטרלו את החפץ. בתוך כך, בבדיקת המטען שנשלח על גבי זר בלונים למועצה האזורית אשכול ביום חמישי, נמצאו כדוריות מתכת רבות וחומר נפץ שאמור היה להרחיב את הנזק.