אהרון רמתי, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת הכת בירושלים: מעצרו של רמתי הוארך בארבעה ימים

הרב חשוד בניהול כת של עשרות נשים, וקיום יחסי מין עם בגירות תוך כדי ניצול מעמדו הדתי. נציג המשטרה אישר כי רמתי עומת עם חלק מהמתלוננות ושבוצעו לו האזנות סתר • לכאן חדשות נודע כי בהאזנות הסתר עלה שרמתי ניהל שיחות מיניות עם תלמידה אחת
ורד פלמן וסולימאן מסוודה
19 בינואר 2020
14:55
עודכן ב 18:53

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (ראשון) את מעצרו של אהרון רמתי בארבעה ימים. נציג המשטרה אישר בדיון כי בוצעו האזנות סתר לרמתי והוא אף עומת עם אחת מהקלטות, כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות. עוד ציין הנציג כי הרב החשוד בניהול הכת עומת עם חלק מהמתלוננות. השופט אמר שישנן ראיות שכובלות את החשוד בעבירות המין.

עוד נודע לכאן חדשות כי בהאזנות הסתר עלה שרמתי ניהל שיחות מיניות עם תלמידה אחת. רמתי, לפי שני גורמים המעורים בפרטי החקירה, נשמע מדבר עם אחת מתלמידותיו (שמה אסור בפרסום) בצורה שמצביעה על קשר מיני בין השניים. נשים שעזבו את הכת העידו במשטרה שבין רמתי לבין הבחורה, איתה דיבר בהקלטה, קיים יחס "מיוחד" שלא קיים עם שאר הנשים שהיו בכת. רמתי עומת עם ההקלטה ביום חמישי. המשטרה צפויה לעמת אותו עם הקלטות נוספות בהמשך השבוע.

עורך הדין גבי טרונישוילי, שמייצג את רמתי, אמר בתגובה: "לא שמעתי את ההקלטות אבל ממה שהבנתי אין בהן כל דבר מפליל. הרב עומד על חפותו. כל המעורבים שוחררו, לרבות כאלה שנטען לגביהם כי עברו עבירות חמורות. רק הרב נשאר עצור. ברור לי שמחפשים אותו באופן אישי ולדעתי שלא בצדק". 


על ההחלטה היום להאריך את מעצרו של מרשו אמר טרונשווילי: "מדובר בתלונה שהוגשה על ידי בעלי אינטרסים, שלטענתם ראו או שמעו דברים". רמתי חשוד שעמד בראש כת של עשרות נשים בירושלים וקיים יחסי מין עם בגירות תוך כדי ניצול מעמדו הדתי כרב. רמתי יוצג בתחילה על ידי הסנגוריה הציבורית, וכעת מייצג אותו עורך הדין הידוע אפריים דמרי, שמסר כי רמתי מכחיש הכול ובסוף זה יתברר כלא כלום.


ביום חמישי פורסם בכאן חדשות שהמשטרה ביצעה האזנות סתר בטלפון של רמתי במשך יותר מחצי שנה, בהן הפליל את עצמו. המשטרה עימתה אותו היום עם חלק מההאזנות והיא צפויה לעמת אותו עם חומרים נוספים בשבוע הבא.

האזנות הסתר האלו הביאו לתוצרים חשובים למשטרה - הקלטות שבהן לכאורה רמתי מפליל את עצמו בעבירות. הראיות האלו משמעותיות משום שלא מדובר בעדויות נשים כפי שהיה ב-2015, אז הוא נעצר ושוחרר – הפעם מדובר בהקלטות מפלילות.

בשבוע שעבר שוחררו שלוש משמונה הנשים שנעצרו בחשד ששיתפו פעולה עם רמתי, בהפעלת אלימות ובמתן עונשים. אתמול נערכו עימותים בין כמה מהמתלוננות בתיק לבין החשודות במעורבות במעשים.