תושבים בסין עם מסיכה
צילום: אי-פי

הנגיף הסיני המסתורי: אדם רביעי מת מהמחלה

גבר בן 89 מהעיר ווהאן, שבה התפרץ נגיף הקורונה, נפטר לאחר שחווה קשיי נשימה. משרד הבריאות נערך להתפשטות המחלה בעולם
מערכת כאן חדשות
21 בינואר 2020
03:44

אדם נוסף מת הלילה (שלישי) בסין מנגיף הקורונה החדש שהתפשט במדינה. מדובר באדם הרביעי שנפטר בסך הכול מהמחלה. נציבות הבריאות הסינית מסרה שהגבר בן ה-89 מת לאחר שחווה קשיי נשימה בעיר ווהאן, בה התפרץ הנגיף שהדביק עד כה יותר מ-200 בני אדם. 

אתמול דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי במשרד הבריאות נערכים למקרה שהנגיף יתפשט בעולם ויגיע גם לישראל. ביום רביעי הצוות לטיפול במגיפות אמור להתכנס לישיבה ראשונה כדי לדון בווירוס ובהסתברות שלו להגיע לארץ. במקביל, משרד הבריאות מכין חוזר שיופץ בימים הקרובים במערכת הבריאות, להתנהלות במקרה של הגעת חולה. במסגרתו, המשרד ימליץ לבודד אנשים שפיתחו תסמינים שדומים לשפעת וחזרו מסין או מאחד האזורים הנגועים. 

בתוך כך, הטלוויזיה הממלכתית הסינית ציטטה היום מומחה שמאשר כי על בסיס המידע הקיים, וירוס הקורונה שהתגלה בחודש שעבר – עובר מאדם לאדם, ולא רק במגע עם חיות. המומחה אף צוטט אומר בטלוויזיה הסינית ש-14 עובדי בריאות נדבקו בווירוס החדש כתוצאה ממגע עם חולים. גם נציבות הבריאות הלאומית אישרה דברי המומחה.

ד"ר אלה סקלן, מהמחלקה למיקרו-ביולוגיה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, מסבירה שמקורו של הווירוס, שעלול לגרום למחלה נשימתית, הוא בחיות בר בסין, והסכנה להתפשטותו נמצאת בעיקר באזורים צפופים. עם זאת, היא מרגיעה ואומרת כי נכון לעכשיו, שיעור התמותה נמוך יחסית. חיסון לווירוס המסתורי, היא מעריכה, יימצא רק בעוד שנים.