האחיות ג'משיד

בחירות העורכים - כאן 88 | 21.1.2020

עדכון אחרון - 21.1.2020
מערכת כאן
22 בינואר 2020
15:14

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

השירים החדשים בבחירות העורכים

האחיות ג'משיד – אלף שמשות

אולי כבר נתקלתם אצלנו בשיר "יותר מדי" של האחיות עדן ושי-לי ג'משיד - הסנונית הראשונה לקראת אלבומן השני. כעת הן מוציאות את "אלף שמשות" וגם הוא משלב טקסט מרגש (של שי-לי) עם הפקה עדכנית ועוצמתית של רועי חרמון ("ארמון"). האחיות ממשיכות להשמיע קול מרענן וצלול בעברית. השיר  מכוון להאיר - ב"אלף שמשות" - את החושך, ומצליח על הדרך גם לחמם לנו קצת את הקדרות החורפית.

המפשעות - פינת הדמעות

"המפשעות" ידועים כבר כמה שנים בסצנת האינדי התל אביבית כלהקה פרועה עם שמות שירים ישירים (שלא לדבר על שם הלהקה), כמו "אין לך מה לחפש ברחוב הקונגרס ילדה" ו"יש לי הרגשה שמשהו רע מאוד עומד לקרות לך". בשירם החדש "פינת הדמעות" הם מוותרים על המופרעות אבל שומרים על הישירות. "לכל אחד ואחת מאיתנו יש מקום עצוב שמזכיר לנו אהבה נכזבת או פרידה", הם כותבים בשיר שהוא ספק עדין ורגיש ספק מחווה פארודית על שירים עדינים ורגישים. תכלס? מה זה משנה. אותנו הם הצליחו לרגש.

Kaleo – Break My Baby

Kaleo, הלהקה שהתחילו חברי ילדות איסלנדים היא התגלמות הגלובליזציה, עידן הסטרימינג והוכחה ניצחת לדרך החדשה לפרסום בעולם המוזיקה. ההצלחה הראשונית שלהם הגיעה בזכות ספוטיפיי בשנת 2015 כשהסינגל שהוציאו צבר 87 מיליון האזנות בעזרת פלייליסטים שונים. משם הטלוויזיה והקולנוע לקחו פיקוד כשהשיר Way Down We Go הפך לשיר טריילרים וסצנות דרמטיות. הסרט "לוגאן" והסדרות "חליפות", "כתום זה השחור החדש" כמו גם המשחק FIFA 2016 השתמשו בשיר והפכו אותו ללהיט ענק. השנה Kaleo ("הסאונד" בשפה ההוואית), עתידים להוציא אלבום שלישי והשבוע הם ירו את יריית הפתיחה עם הסינגל Break My Baby. 

Lana Del Rey - Norman Fucking Rockwell

שנייה לפני שהאלבום Norman Fuking Rockwell מועמד לגראמי (ואולי גם יזכה), בקטגוריית אלבום השנה הגיע הזמן לשיר הנושא. לפי המבקרים זהו האלבום הכי טוב של דל ריי, והשיר Norman Fucking Rockwell מבליט את היכולה שלה לשקף את התרבות האמריקאית בת זמננו. לא במקרה השיר (כמו האלבום) קרוי על שם צייר אמריקאי שהתפרסם בזכות היכולת שלו לשקף את התרבות האמריקאית בת זמנו. מעבר לזה, לרוקוואל הייתה נטייה לדיכאון ודל ריי מצאה קווי הדמיון בין שתי הדמויות, נורמן ובן וזוגה, עליו היא בעצם שרה. היא מרחיבה בשיר על נטייתה להיכנס לקשרים עם אמנים מוכשרים אך מיוסרים. ואנחנו אומרים - לא כל האמנים מיוסרים?


לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים