סיכול הפיגוע, אמש
צילום: דובר צה"ל

צה"ל על סיכול הפיגוע בדרום: פעולה מתוכננת

שלושת המחבלים היו חמושים בשני המטענים אותם יידו לעבר הכוח ולא בנשק חם נוסף. לא ידוע לאיזה ארגון השתייכו. הרמטכ"ל כוכבי נפגש עם הלוחמים ושיבח את תפקודם
רועי שרון
22 בינואר 2020
18:00

דובר צה"ל תת-אלוף הדי זילברמן התייחס היום (רביעי) לסיכול הפיגוע אמש בגבול עזה. לדבריו, בצה"ל מעריכים כי מדובר בפעולה מתוכננת ולא בחדירה ספונטנית. דובר צה"ל הוסיף כי שלושת המחבלים שחוסלו, בני 17 ו-18, היו חמושים בשני המטענים שאותם יידו לעבר הכוח ולא בנשק חם נוסף מלבד סכין. לא ידוע על שיוך ארגוני של המחבלים.

תת-אלוף זילברמן הוסיף כי במקום אירעו בעבר שתי חדירות נוספות. מוקדם יותר היום נפגש הרמטכ"ל אביב כוכבי עם לוחמי הכוח שסיכל את הפעולה ומפקדיהם וציין שפעלו כנדרש.


התקרית אמש התרחשה על רקע מתיחות בימים האחרונים בדרום. הבוקר אותר ביישוב במועצה האזורית שדות נגב צרור בלונים שאליהם מחובר פריט מעורר חשד. המשטרה הוזעקה וטיפלה בחפץ. זמן קצר לאחר מכן אותר צרור בלונים נוסף באזור. אמש אותר צרור בלוני נפץ בשטח פתוח סמוך לנתיבות. חבלנים נטרלו את המטען בלא פגע.


בשבת האחרונה דווח בעיתון הלבנוני אל-אח'באר שחמאס נערך לחדש פעילויות נוספות. על פי הדיווח, "יחידות ההטרדה הליליות" צפויות לשוב ולפעול ביומיים הקרובים. תפקידן של יחידות אלו להטריד את התושבים התושבים בעוטף עזה באמצעות קולות נפץ וירי בשעות הלילה.