הזאבות

בחירות העורכים - כאן 88 | 28.1.2020

עדכון אחרון - 28.1.2020
מערכת כאן
29 בינואר 2020
13:22

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

השירים החדשים בבחירות העורכים

גבע אלון - Follow

לפני כחודש יצא הסינגל Free שבישר על שינוי קל בכיוונים המוזיקליים של גבע אלון. כעת מגיע Follow שלא משאיר מקום לספק. גיטרה Out, מחשב In והאמת? זה עובד! על פי גבע הכל התחיל ממפגש ספונטני שזימן המוזיקאי דורון פלסקוב יחד עם גבע, עידן רייכל, בן שופן ומפיק העל דאנטון סאפל, מי שהפיק בעבר את U2, קולדפליי, מוריסי ועוד. מטרת המפגש הייתה ליצור משהו מאפס, המשהו הזה היה השיר Follow. מכאן נוצרה בין פלאסקוב לגבע שותפות והחלטה ללכת לכיוונים חדשים כשפלסקוב מפיק את האלבום החדש. 

הזאבות – אלמנה שחורה

הזאבות (יפעת בלסיאנו, מורן סרנגה, טליה ישי ורוני שפר) קיימות כבר לא מעט שנים, מוציאות איפיז, מופיעות וצוברות קהל. השנה סוף סוף הן מוציאות אלבום בכורה וזה קצת מרגש. הרוק שהן עושות הוא מחוספס עם השפעות של נויז וסקא (במילים אחרות: רעש וכיף) - ובעברית. השיר "אלמנה שחורה" נשמע כמו חזרה מעניינת לרוק של שנות ה-90, נושאי המגבעת פינת המכשפות. ב-25 בפברואר הן יחגגו את אלבום הבכורה שלהן בבארבי ת"א. "אלמנה שחורה" הוא סיבה מצויינת לנעוץ את התאריך ביומן.

תומר ישעיהו ודניאלה ספקטור - בוקר טוב

אחרי שורה של אלבומים מצליחים (כולל אחד מאלבומי העשור של כאן 88), תומר ישעיהו החליט לצאת לחיפוש עם אלבום קטן ולא משווק שיצא בהפתעה לפני כשבועיים. האלבום "מנואלה" הוא מסע עולמי שמורכב משירים בשפות זרות בהובלת זמרים אורחים לצד קטעים אינסטרומנטליים. ישעיהו לוקח צעד אחורה מהמיקרופון ומפציע רק בשיר האחרון ביחד עם דניאלה ספקטור, בתרגום מופלא שלו ללהיט של דמיס רוסוס Forever and Ever. רוסוס היווני היה סולן להקת Aphrodite's Child המצויינת ואחד הכוכבים הגדולים של שנות השבעים, במיוחד בישראל. כששומעים את המחווה הזו של ישעיהו וספקטור פתאום האסימון נופל ומבינים עד כמה רוסוס השפיע על ישעיהו. לא ברור איך לא חשבנו על זה קודם.

Other Lives - Lost Day

Other Lives הם הרכב אינדי-רוק מאוקלהומה שקיים כעשור. הפריצה הגדולה שלהם הגיעה ב-2015 עם אלבומם השלישי Rituals. כעת הם חוזרים עם אלבום חדש (באפריל) וסינגל ראשון מצוין - Lost Day. לכאורה מדובר בשיר קטן, קצת פחות משלוש דקות ובלי פזמון מתפוצץ. אבל כששוקעים בתוכו מגלים את כל הרבדים המלודיים וההפקתיים שהופכים אותו לגלולה קטנה וממכרת. שיר שאפשר לשמוע שוב ושוב ובכל פעם לגלות בו משהו אחר ולהתרגש מחדש.

Pearl Jam - Dance Of The Clairvoyants

פרל ג'ם חוזרים! שבע שנים אחרי אלבומם האחרון הם הכריזו על צאת Gigaton, האלבום ה-11 שלהם ב-30 שנות קריירה. אחרי כל כך הרבה זמן יחד שיר חדש זה לא מובן מאליו. שיהיה שיר טוב זה גם לא מובן מאליו. שישמע שונה ממה שהתרגלנו מהם עד כה - זה כבר ממש מעבר לסף הציפיות שלנו. אבל Dance of the Clairvoyants (Clairvoyants - אנשים שרואים את הנסתר) לא נשמע כמו פרל ג'ם. ממקצב הבס-תופים שנשמע מתוכנת, דרך ליין הסינתי הלא צפוי ועד קולו הלוחץ של אדי וודר שבעיקר זועק משפטים (עד שמתחיל לשיר בפזמון). אבל דווקא השונות והנועזות הזו גורמת לנו להעריך אותם יותר, ולהתרגש לקראת האלבום החדש. 

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים