מפת "המדינה הפלסטינית העתידית" לפי תוכנית טראמפ

ראש עיריית טייבה: תוכנית טראמפ - תוכנית הזויה של שני אנשים הזויים

זעם רב נשמע ביישובי ואדי ערה והמשולש, לאחר שפורסמה תוכנית טראמפ לסכסוך הישראלי-פלסטיני שמעלה אפשרות של העברת היישובים הערביים לשליטת ריבונות המדינה הפלסטינית
ערב ערב
29 בינואר 2020
19:23

לאחר שנשמע זעם היום (רביעי) ביישובי ואדי ערה והמשולש, על תוכנית טראמפ לסכסוך הישראלי-פלסטיני . ראש עיריית טייבה, עו"ד שועאע מסארווה מנצור, אמר בריאיון לדב גיל-הר בכאן 11: "זו תוכנית הזויה של שני אנשים הזויים, שמתייחסים לאנשים כמו שחמט".


מנצור הוסיף "זה מסר מאוד בוטה לאוכלוסייה הערבית במדינת ישראל, מסר של שנאה ולגיטימציה לימין הקיצוני שאפשר לחשוב על טרנספר לערבים, לא נסכים לדבר כזה". עוד אמר מנצור כי "הזהות שלנו היא פלסטינית ואף אחד לא ייקח אותה. לקשור את הדבר הזה בהתפלמסות זה לא מקובל עלינו. ערבים ויהודים מסרבים להיות אויבים".

מנצור תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ואמר שהמטרה שלהם לדבריו, היא להסיח את השיח הציבורי מהדחת הנשיא האמריקני, ולהטות את השיח הציבורי בישראל שעל ראש הממשלה מרחפים כתבי אישום. הוא המשיך ואמר "אני מאוד מאוכזב מהתנהלות יפי הנפש היהודים שהאמינו ודיברו על חיים משותפים, אבל ברגע האמת חשפו את הפרצוף האמיתי שלהם. אנחנו בחרנו להיות בצד שדוגל בשלום ורוצה לחיות בשלום".