פטריק מהומס עם הגביע בידו
צילום: אי-פי

אחרי 50 שנה: קנזס סיטי זכתה בסופרבול

רבע רביעי מדהים העניק לצ'יפס ניצחון בסופרבול ה-54, אחרי שגברה 20-31 על סן פרנסיסקו. פטריק מהומס שניצח על רבע רביעי בלתי נשכח, שנגמר בתוצאה 0-21, נבחר ל-MVP
יואב בורוביץ'
03 בפברואר 2020
06:10

קנזס סיטי צ'יפס גברה הלילה (שני) על סן פרנסיקו פורטי-ניינרס, בתוצאה 20-31 במשחק הסופרבול, וזכתה באליפות ה-NFL. זהו התואר הראשון של הצ'יפס, שחזרו מפיגור של 10 נקודות ברבע הרביעי, מאז 1969. הקורטרבק של קנזס, פטריק מהומס, זכה בתואר השחקן המצטיין של המשחק, אחרי שהוביל למהפך ברבע האחרון.

הניינרס עלו ליתרון של 0-3 שבע דקות לתוך הרבע הראשון, אחרי פתיחה מהוססת של שתי הקבוצות. לפני סיום הרבע הראשון מסירה רעה של גורופולו הגיעה לידי הצ'יפס. דקה לסיום הרבע הראשון מהומס מצא את הדרך לאנדזון, והעניק את היתרון לקנזס עם טאצ'דאון, 3-7.

הרבע השני נפתח בלי התפתחויות מיוחדות, עד לשער שדה של הצ'יפס שהגדיל את הפער ל-7 נקודות. שחמש דקות למחצית יוזצ'ק מסן פרנסיסקו קלט מסירה קשה של גורופולו, והשווה את התוצאה עם טאצ'דאון משלו, אחרי מהלך של 80 יארד.

ההגנה של הפורטי-ניינרס עלתה מוכנה לרבע השלישי. מסירה רעה של מהומס נחטפה על ידי סן פרנסיקו, שהצליחה להמיר אותה לטאצ'דאון של מוסטארט, ולעלות ל-10-20. הניינרס הצליחו ליירט מסירה נוספת של מהומס, אבל לא ניצלו אותה, וברגע זה ניתן האות למהפך.

מסירה של כמעט 60 יארד, ועבירה לאחר מכן, השאירו את הצ'יפס עם כדור יארד אחד לפני האנדזון, שמתורגם לטאצ'דאון של קלסי. שני טאצ'דאונים של וויליאמס שנמסרו על ידי מהומס סגרו את הסיפור בתוצאה 20-31 לצ'יפס.

חוץ מהמשחק עצמו, גם מופע המחצית משך תשומת לב רבה עם מופע המחצית בהשתתפות ג'ניפר לופז ושאקירה. לופז עלתה לשיר את Born In The USA כשדגל פורטו ריקו מונף על גבה. גם בגזרת הפרסומות לא היה שקט, כשטום בריידי סיים את הפרסומת שעשה לשירות הסטרימינג hulu במילים: "אני לא הולך לשום מקום", והתחיל לעורר ספקולציות לגבי עתידו.