טקס האוסקר, בשנה שעברה
צילום: אי-פי

האקדמיה לקולנוע צייצה את תחזית האוסקר שלה - ומיהרה למחוק

האקדמיה הודיעה בתגובה כי מדובר בתקלה בטוויטר שתוקנה. על פי התחזית השנויה במחלוקת, הפרס לסרט הטוב ביותר ניתן לסרט הקוריאני "פרזיטים"
מערכת כאן חדשות
05 בפברואר 2020
10:54

ארבעה ימים לטקס האוסקר: ציוץ שפרסמה אתמול (שלישי) האקדמיה האמריקנית לקולנוע, שמטעמה מוענק הפרס, עורר סערה ברחבי הרשת. שלשום השיקה האקדמיה כלי חדש בעמוד הטוויטר שלה שמציע ל-3.4 מיליון העוקבים שלה לשתף את התחזית האישית שלהם לזוכים בפרס. אלא שאז צייצה האקדמיה תמונה המלווה בכותרת "תחזית האוסקר שלי".

בציוץ שנמחק מאז, אבל זכה לאלפי שיתופים, בחרה האקדמיה להעניק לסרט הקוריאני "פרזיטים" את פרס הסרט הטוב ביותר ואת פרס התסריט המקורי, לבמאי הבריטי סם מנדס את פרס הבימוי על סרטו "1917", ואת הפרס לתסריט המעובד לסרט "ג'וג'ו ראביט".הציוץ השנוי במחלוקת כפי ששותף על ידי גולשים

גולשים רבים תהו האם האקדמיה חשפה בטעות את רשימת הזוכים המלאה. חלקם אף הביעו ביקורת על מה שהוגדר כצעד שנוי במחלוקת, מאחר שתהליך ההצבעה שבו משתתפים 8,469 חברי האקדמיה טרם הושלם נכון לפרסום הציוץ.

לאחר שהציוץ נמחק, פרסמה האקדמיה תגובה בזו הלשון: "הזמנו את עוקבינו לשתף בטוויטר בתחזית האוסקר שלהם. תקלה שהתרחשה גרמה לאחת התחזיות להיראות כאילו פורסמה מחשבוננו, מאז היא תוקנה. נחשוף את הבחירה שלנו ביום ראשון".

האקדמיה התמודדה עם מבוכה גדולה לא פחות כאשר בטקס האוסקר לפני שלוש שנים וורן בייטי ופיי דאנאוויי הכריזו בטעות על "לה לה לנד" כזוכה בפרס לסרט הטוב ביותר. בתוך דקות התברר כי ניתנה להם מעטפה לא נכונה וכי הזוכה בקטגוריה החשובה ביותר בטקס היה למעשה "אור ירח".

טקס פרסי האוסקר ה-92 יתקיים ביום ראשון הקרוב בתיאטרון דולבי שבלוס אנג'לס. את רשימת המועמדים שפורסמה בחודש שעבר מוביל הסרט "ג'וקר" עם מועמדות ב-11 קטגוריות. הסרטים "1917" ו-"היו זמנים בהוליווד" קיבלו עשר מועמדויות כל אחד. הסרט הקוריאני "פרזיטים" קיבל שישה מועמדויות, בהן לסרט הטוב ביותר ולסרט הזר הטוב ביותר.